Uudised

Ootame osalejaid naistele suunatud laulukirjutajate laagrisse

Music Estonia korraldab koostöös rahvusvahelises muusikatööstuses tegutsevaid naisi ühendava võrgustiku shesaid.so Eesti haruga 27.-28. veebruaril laulukirjutajate laagri. Välismentoritena osalevad laagris tunnustatud USA ja Rootsi produtsendid ja laulukirjutajad.

Tallinnas Downtown stuudios 27.–28. veebruaril toimuva laagri eesmärgiks on toetada kodumaise muusikaturu mitmekülgset ja võrdõiguslikku arengut, edendada rahvusvahelist koostööd ning tutvustada tänaste staaride kõrval ka tulevikutegijaid.

Music Estonia välisprojektide juhi Martiina Putniku sõnul on laagri üheks eesmärgiks toetada ja esile tõsta naissoost produtsente: “Tehniliselt nõudlikemas rollides nagu salvestajad, miksijad, masterdajad ja produtsendid näeb meie kohalikus muusikatööstuses väga vähe naisi. Seetõttu pälvivad ka vastava valdkonna aasta-auhindu ja sellega kaasnevat tähelepanu valdavalt mehed. Soovime julgustada naisi oma annet ja ideid nähtavale tooma ja arendama, eeskujuks meie laagri välismentorid, kes on toonud hulga uut ja värsket saundi seni valdavalt meeste mängumaale.“  

Üle veebi osalevate mentoritena on laagrisse kaasatud viis tunnustatud naissoost välisprodutsenti, kes on teinud koostööd nii nimekate Rootsi popartistidega kui ka ülemaailmsete legendidega. USA-st osalevad produtsent Shungudzo, kelle kaaslusel valminud lugusid on esitanud teiste seas Jessie Ware ja Yuna, muusik, laulukirjutaja ja produtsent Vanessa Silberman, kes on töötanud ka David Bowie produtsendi Tony Visconti stuudioinsenerina ning Eesti päritolu New Yorgis tegutsev Ms Madli, kes on muuhulgas Anetti albumi “Morning After” kaasprodutsent. Rootsi popitööstust esindavad Selen Özan, kes on produtseerinud hitte artistidele nagu Miriam Bryant ja Veronica Maggio ning R&B produtsent ja laulukirjutaja Mona Koshoi, kes on oma erialaseid oskusi lihvinud koostöös superprodutsentidega Carl Falk (Ariana Grande, Nicki Minaj) ja Sidney Swift (Beyonce).

Naiste laulukirjutajate laagrisse oodatakse osalema nii produtsente, meloodiakirjutajaid kui ka esitajaid. Kokku valitakse laagrisse 15 osalejat, kes jaotatakse 3-liikmelisteks tiimideks. Laagris osaluse maksumus on 100 eurot.

Mentorite profiilidega saab lähemalt tutvuda SIIN 

Kandideerida saab kuni 8. jaanuarini, täites taotluse SIIN

Seotud uudised