Uudised

Osale Music Estonia uue andmete projekti aruteludel

Kestev pandeemia tõstis teravalt esile vajaduse muusikavaldkonna strateegilise, koordineeritud ning andmetepõhise huvikaitse järele. Selleks alustas Music Estonia projektiga, mille eesmärgiks on töötada välja Eesti muusikavaldkonna kirjeldamiseks vajalik andmemudel, uurida teiste riikide häid praktikaid ning analüüsida andmete kogumise võimalikult efektiivseid viise.

Senisest täielikum andmepõhine pilt muusikavaldkonna toimimisest annab ühelt poolt võimaluse selgitada poliitikakujundajatele, miks ja kuidas tekkinud kriis, kuid ka laiemad megatrendid, muusikaettevõtlust mõjutavad. Teisest küljest võiks sellest olla mitmel viisil kasu ka muusikaettevõtjatele endile.

Selgitamaks välja, kuidas täpsemalt võiks paremad andmed ja neist joonistuv sektori tervikpilt muusikaettevõtjatele kasulikud olla, kutsume teid osalema aruteludel, mida veavad projekti uurijad Virgo Sillamaa ja Henri Roosipõld.

Aruteludel selgitame põgusalt projekti eesmärke ja kuidas on plaanis neid saavutada, küsime teilt, mida sooviksite ühes korralikus muusikasektori aruandes näha ning milliseid andmeid ning millistel tingimustel oleksite ise nõus vajadusel jagama.


Arutelude ajad:

Henri Roosipõld – kontserdipaigad ja klubid

E 20. september kell 10.00–11.30 või 16.30–18.00

Sellel arutelul osalemiseks registreeru ja vali sobiv aeg SIIN.


Virgo Sillamaa – kõik v.a kontserdipaigad ja klubid

K 15. september kell 10.00–11.30 või 14.00–15.30 või 17.00–18.30

Sellel arutelul osalemiseks registreeru ja vali sobiv aeg SIIN.

Seotud uudised