Uudised

Projekt Global Music Match toob kokku artistid maailma eri paigust

96 pärimus- ja maailmamuusika artisti 14 riigist võtavad osa projektist Global Music Match, mis loodi artistide toetamiseks piiranguterohkel koroonaviiruse leviku ajal. Projekti käigus tutvustavad artistid üksteist oma sotsiaalmeediakanalites ja suurendavad seeläbi võimalust jõuda karjääriga uutele turgudele. Eestist osalevad Global Music Matchis Cätlin Mägi, OOPUS ja Tuulikki Bartosik ning siinne projekti partner on Music Estonia.

Global Music Match on algatus, mis loodi artistide toetamiseks ajal, mil koroonaviiruse levik on muusikavaldkonnale seadnud palju piiranguid. Selle eesmärk on soodustada artistide rahvusvahelise profiili üles ehitamist ja arendamist ning karjääriga uutele turgudele jõudmist ka praegusel keerukamal ajal. Osalevad muusikud on jagatud kuueliikmelistesse gruppidesse, iga nädal võetakse fookusesse üks artist, keda teised oma sotsiaalmeedias tutvustavad. Projekt kestab üheksa nädalat ning selle praegune voor toob kokku pärimus- ja maailmamuusika artistid. Eestist osalevad Cätlin Mägi, OOPUS, Tuulikki Bartosik.

„Idee sai alguse videokõnest Sounds Australiaga ning pärast on algatusega liitunud ka teised muusikaekspordi organisatsioonid. Oleme regulaarselt suhelnud, et Global Music Matchi aina edasi arendada,” kommenteeris Lisa Whytock organisatsioonist Showcase Scotland Expo, kes on projekti üks asutajatest. „Suur rõõm, et me kõik saame sotsiaalmeedia kaudu endiselt ühenduses olla! Ootame tõesti põnevusega, kuidas kõik artistid koos töötavad. Enamik neist pole omavahel kunagi kohtunud ja paljud pole ka teiste projektis osalejate riikides käinud, nii et Global Music Match loob tõesti palju uusi rahvusvahelisi sidemeid.”

Projekti asutajapartnerid on East Coast Music Association (ECMA) Kanadast, Showcase Scotland Expo ja Sounds Australia, kes viivad projekti läbi muusikaekspordi organisatsioonidega English Folk Expo, Iceland Music, Music Estonia, Music Finland, Music Norway, Puglia Sounds (Itaalia), Catalan Arts (Hispaania), Spectacle vivant Bretagne (Prantsusmaa) ning esitlusfestivalidega LUCfest Taiwan, Folk Alliance International ja FOCUS Wales.

Global Music Matchi käigus loodud sisu leiab sotsiaalmeediast üles teemaviite ehk hashtag’i #globalmusicmatch abil või algatuse kodulehelt globalmusicmatch.com. Ühtlasi tasub silm peal hoida Eesti osalejate – Cätlin Mägi, OOPUSe ja Tuulikki Bartosiki – sotsiaalmeediakanalitel.

Vaata ka Cätlin Mägi tehtud projekti tutvustavat videot.

Seotud uudised