Uudised

Täna algab Tallinnas maailma muusikainfokeskusi ühendava organisatsiooni aasta olulisim sündmus

8.–10. mail toimub Tallinnas rahvusvahelise muusikainfokeskuste assotsiatsiooni IAMIC (International Association of Music Information Centres) aastakongress, mille raames toimuvad seminarid, arutelud ja ettekanded. Eestisse saabuvad 19 riigi muusikainfokeskuste esindajad, kohalikest organisatsioonidest kuuluvad liikmeskonda Music Estonia ja Eesti Muusika Infokeskus. Kongress toimub siin seoses iga-aastase nüüdismuusika festivaliga ISCM World Music Days, mis leiab aset 2.–10. maini.

“World Music Days ajal pole Tallinn mitte üksnes Eesti pealinn, vaid ka muusikapealinn. See on tõepoolest parim aeg ja koht, et olla keset nüüdismuusikat ning selle loojaid, kes tulevad kokku kõikjalt üle maailma,” tõstis International Association of Music Information Centres (IAMIC) president Peter Baroš esile sündmuse olulisust.

“Mul on hea meel, et muusikainfokeskuste kongress toob Eestisse kaasa muusikavaldkonna korraldamise rahvusvahelise kogemuse. Loodan, et sellega kaasnev konverents tõstab esile infokeskuste ühiseid probleeme ja esitleb lahendusteid, mis aitavad tulemusrikkamalt edendada ka Eesti muusikaelu,“ iseloomustab suursündmust Eesti Muusika Infokeskuse direktor Evi Arujärv.

“2019. aasta on Eesti muusikamaastikul märgiline: meil on erakordne võimalus tutvustada eesti heliloojaid ja interpreete sedavõrd suurele muusikaprofessionaalide ja valdkonna otsustajate hulgale, kes on siia saabunud kogu maailmast tänu ISCMi aastakonverentsile ja festivalile. Muusikainfokeskuste maailmaorganisatsiooni aastakongressi toimumine Eestis on suur tunnustus, sest see näitab, et Eesti riiki nähakse olulise partnerina rahvusvahelise muusikaelu kujundamisel,” tunnustab Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts eesti muusikuid ja muusikaelu korraldajaid.

Aastakongressi raames käsitletakse muusikainfokeskuste tegevuse sisu ja rolli, samuti muusikavaldkonna tänaseid väljakutseid, arenguvõimalusi, parimaid praktikaid jm.

Külalistel on võimalus kuulata kõiki kontserte, mis toimuvad ISCM World Music Days raames. Teiste hulgas kõlab seal Ülo Kriguli, Helena Tulve, Toivo Tulevi, Jonas Tarmi, Liisa Hirschi, Evelin Seppari, Tõnis Kaumanni, Kristjan Kõrveri, Lauri Jõelehe, Liisa Hõbepappeli ja René Eespere uudislooming. Värsket loomingut esitavad teiste seas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, vokaalansambel Vox Clamantis, Eesti Rahvusmeeskoor ja YXUS Ensemble, tütarlastekoor Ellerhein ning vanamuusika ansambel Hortus Musicus.

Aastakongressil osaleb kokku 25 inimest 21 organisatsioonist, kaugeimad külalised saabuvad Uus-Meremaalt, Austraaliast ja Ameerika Ühendriikidest.

Music Estonia koos Eesti Muusika Infokeskusega on IAMIC-i liikmed ning tegelevad kongressi Eesti-poolse koordineerimise ja kureerimisega.

IAMIC ehk International Association of Music Information Centres on ülemaailmne võrgustik, mis ühendab organisatsioone, kes tegelevad oma maa muusika tutvustamisega väljaspool koduriiki. Liikmeskonda kuulub täna 37 organisatsiooni 33-st riigist. IAMICi roll on tõsta oma liikmete nähtavust ning teha nende poolt pakutav rahvusvaheliselt kättesaadavaks, samuti vahendab ta koostööd oma liikmete ja teiste muusikavaldkonna võrgustike ja avalike organisatsioonide vahel ning pakub valdkondlikku tuge ja koolitusi.

Iga-aastane nüüdismuusika festival ISCM World Music Days toimub tänavu Eestis, leides aset 2.–10. mail 20 kontserdipaigas Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal ning tuues rahvusvahelise kuulajani üle 170 uudisteose.

Lisainfo:
www.worldmusicdays2019.ee
www.iamic.net/conferences

Seotud uudised