Liitumine ja hüved

Music Estoniaga ootame liituma ettevõtteid, kelle tegevuse eesmärgiks on Eesti muusikaettevõtluse arendamine, Eesti artistide ja muusikakollektiivide esindamine, muusikavaldkonna rahvusvahelistumine, valdkonnapõhiste tugiteenuste pakkumine või muusikatoodete ja -teenuste turustamine.

Liikmemaks

Ühekordne liitumistasu on 80 €.
Iga-aastane liikmemaks on 180 €.
Harusse kuulumisel lisandub liikmemaksule 60 € aastas. Käibemaksu arvele ei lisandu.

Toetajaliikme tasu on 500 €. Pakume toetajaliikmetele eraldi nähtavust meie kodulehel ja võimalusel sündmustel.

Uued liikmed võtame vastu kvartaalselt nõukogu koosolekutel, otsusest anname teada e-kirja teel, tasumine käib arve alusel.

Liikme hüved

 • Võtta soodsamatel tingimustel ja eelisjärjekorras osa ME pakutavatest programmidest ja teenustest; 
 • võtta osa regulaarsetest liikmete kohtumistest, saada tuge ekspordi planeerimisel ja ligipääsu turuuuringutele; 
 • saada esmajoones või läbi uudiskirja aktuaalset infot muusikavaldkonnas toimuvast nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt, sh infot rahvusvahelistest programmidest läbi võrgustike nagu EMEE, Live DMA jm; 
 • teha ettepanekuid ja algatusi oma valdkonna temaatikate püstitamiseks ja nendega seonduvate erinevate tegevuste korraldamiseks ja arendamiseks;
 • toetada arenduskeskuse ja ekspordikontori võimekust valdkonna tulemuslikul esindamisel ning uute programmide ja tegevuste käivitamisel; 
 • suunata ME tegevust läbi liikmeküsitluste, võrgustike kohtumistel ja programmides osalemiste ning läbi üldkoosoleku ME nõukogu valimise, mis leiab aset iga kahe aasta tagant.

Harudesse kuulumise hüved

 • Music Estonia Live eeskirjaga saab tutvuda siin;
 • Music Estonia Managers eeskirjaga saab tutvuda siin.

Soodustused

 • Vähemalt 20% soodustust kõigilt ME programmide, delegatsioonide ja muude teenuste tasudelt. Soodustus kehtib ka ettevõttega seotud artistidele, juhul kui arveldamine toimub läbi ettevõtte, mis on Music Estonia liige;
 • Music Estonia ruumidelt rendisoodustus 50%; 
 • õigusabi soodustus 30% tavahinnast (150 eurot (+ km) tunnis) advokaadibüroolt Hedman;
 • vähemalt 20% soodustust Tallinn Music Week konverentsi- ja festivalipassilt;
 • lisaks võimalusel liikmete enda pakutud soodustused. 

Programmid

ME korraldab paaril korral kalendriaastas koolitusi, mis arendavad muusikaettevõtete teadmisi, näitena muusikakirjastamisest, digitaalsest muusikaturust, manageerimisest, aja– ja ettevõtte juhtimisest.

Lisaks käivitab ME aktiivselt arendusprogramme läbi Euroopa fondide (nt HEMI inkubaator, EASi arendusprogramm jne). ME korraldab välisdelegatsioone neljale suuremale festivalile valdkonnas, milleks on Eurosonic, jazzahead!, WOMEX ja Reeperbahn. Uus klassikalise muusika kohtumispaik on veel selgumisel. 

Programmid on avatud laiemalt muusikaettevõtjatele. Liikmed saavad anda programmidesse sisendit, kandideerida eelisjärjekorras ja soodustust. Vt meie tegevuskava SIIT

Samuti on liikmetel võimalus kutsuda välisdelegaate ja algatada valdkonnale olulisi teemasid Tallinn Music Week esitlusfestivali ja konverentsi raames. 

Sündmused

 • Liikmete huvigruppide kohtumised nende strateegiliste plaanide ja valdkonna päevakajaliste teemade üle arutamiseks. Võimalusel külaliskõnelejate kaasamine. 
 • Muusikavaldkonna laiem kohtumine aastasündmusel Jutt & Jook ja sellega kaasnev arutelu liikmetele huvipakkuval teemal.
 • Liikmete üldkoosolek, mis leiab tavaliselt aset enne Jutt & Jook sündmust.

Ruumide kasutamine

Pakume oma hubast Telliskivi Loomelinnakus asuvat HUBi koosolekute, töötubade, seminaride ja väiksemate esitluste läbiviimiseks või lihtsalt töö tegemiseks. Olemas on projektor, valge sein, helitehnika, võimalus lisa laudadeks ja -toolideks. Ruumi suurus on 49,2 ruutmeetrit mahutades 25–30 inimest. 

Hinnakiri (ei lisandu KM):
1 tund ruumikasutust* (E-P) – 50 € / liikmele 25 €
1 päev ruumikasutust  (E-R) – 200 € / liikmele 100 €
1 päev ruumikasutust  (L-P) – 250 € / liikmele 125 € 

*Alates viiendast tunnist rakendub päevahind

Huvi korral või pikema rendisoovi korral võta meiega ühendust info@musicestonia.eu.

Jooksev tugi

Kui vajad nõu rahvusvaheliste koostööpartnerite leidmisel või kohalikul tasandil ladusamaks toimetamiseks, anna julgelt teada. Meie meeskonna kontaktid ja fookused leiad SIIT

Lisaks kuulume Euroopa ekspordikontorite EMEE ja Euroopa kontserdikorraldajate Live DMA võrgustikku, kust leiab kasulikku infot ekspordi ja programmide osas. 

Uudiskiri

Hoiame laiemalt muusikaettevõtjaid kursis meie tegevustega ning valdkonnas toimuvaga, sh ka kasulike programmide ja tähtaegadega. Uudiskiri jõuab Sinuni vähemalt kuus korda aastas. 

Lisaks saadame kiiremaid muusikavaldkonna uudiseid esmajoones ainult liikmetele. 

Nähtavus

Liikmete tutvustamine

Tutvustame oma liikmeid kodulehel, mis toimib samuti väravana meie muusikaturu tutvustamiseks rahvusvaheliselt. Uuri lähemalt SIIT

Tutvustame hea meelega ka oma liikmete olulisemaid sündmusi uudiskirjas. Anna meile märku oma lähenevast sündmusest, mida soovid samuti meie kaudu laiemale avalikkusele suunata, meiliaadressil info@musicestonia.eu

Eesti artistid maailmas *

Oleme loonud küsimustiku, mille abil kommunikeerime meie artistide edu välismaal. Anna meile teada oma ekspordiuudistest SIIN

Live’i kaart *

Kogume kaardile infot muusikafestivalide ja kontserdipaikade kohta üle Eesti, et sellest saaks tööriist, mis oleks kasutatav nii kohalikele muusikatarbijatele kui ka korraldajatele nii siin kui ka väljaspool. Uuri lähemalt SIIT.

*Avatud laiemalt muusikaettevõtjatele. 

Liikmeküsimustik

Oma teenuste ja tegevuste arendamiseks oleme arendanud välja liikmete küsimustiku, mille palume täita oma liikmetel kord aastas.

See annab meile vajalikke andmeid kommunikeerimaks ka laiemale avalikkusele ja poliitikakujundajatele muusikavaldkonna majanduslikku seisu, eesmärke, arengu- ja toetusvajadusi ning ekspordisihte.

NB! Küsimustik on ME liikmetele kohustuslik. Loe eelviimast liikmete küsimustikku SIIT ja päris viimast SIIT