Sundmused

EMEE aastafoorum 2024

Asukoht: Tallinn, Estonia

Sel aastal veab Music Estonia eest EMEE, Euroopa muusikaekspordi kontorite aastafoorumit Tallinnas enne Tallinn Music Weeki. Foorumi fookusteema on keskkondlik ja sotsiaalne jätkusuutlikkus. EMEE esindab 33 riigi 28 riiklikku ja piirkondlikku muusikaekspordi kontorit, mille missiooniks on Euroopa muusikasektori, selle nähtavuse ja mobiilsuse tugevdamine. 

Foorumi fookusteemaks on arendada välja uusi lähenemisi jätkusuutlikkule muusikaekspordile, nii keskkonna kui ka sotsiaalse kaasatuse aspektist, mis peegeldaksid mitmekesist Euroopa muusika- ja kultuurimaastiku. Koostades EMEE juhend, mis selgitab, kuidas Euroopa muusikaekspordi strateegias väljatoodud põhipunkte saab muuta keskkondlikult ja sotsiaalselt jätkusuutlikumaks.

Foorumi teemat käsitletakse ka Tallinn Music Weeki konverentsiprogrammi paneelis reedel, 5. aprillil pealkirjaga “Music Moves Sustainably? Cultural mobility in the age of climate change.” Tallinn Music Weeki konverentsil toimuvat esitlust ja paneeli viib läbi EMEE uuringute koordinaator Virgo Sillamaa.  Vaata lähemalt siit.

Ürituse raames tutvuvad Euroopa muusikakontorite esindajad ka Eesti muusikatööstusega ja meie ettevõtetega. Foorumil osaleb 27 muusikaeksporikontori esindajat, lisaks EMEE esindajad ja väliskülalised, kokku 31 rahvusvahelist professionaali. 

Ajakava: 

2.04 EMEE kohtumine Eesti Kultuuriministeeriumis 

Osalevad:
EMEE president Corinne Sadki (CNM, Centre national de la musique)
EMEE koordinaator Tamara Kamińska (Music Export Poland)
EMEE uuringute koordinaator Virgo Sillamaa (Eesti / Belgia)
EMEE juhatuse liige ja peasekretär Ave Sophia Tölpt (Music Estonia)
Kultuuriminister Heidy Purga
Muusikanõunik Ivo Lille
Rahvusvahelistumise nõunik Madli-Liis Parts
Loomemajanduse nõunik Anu-Maaja Pallok
Kommunikatsiooni- ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Meelis Kompus

2.04 EMEE võrgustumisüritus Eesti muusikatööstusega ISU restoranis klubis HALL

Tutvutakse järgmiste Eesti ettevõtetega: HALL, Paavli Kultuurivabrik ja Damn Loud Agency, UCE Agency ja HUNGR, Tier Music, FAAR Music, Funk Embassy ja Selektor Studio, Porridge Bullet ja Sound, Võnge, I Land Sound, Jazzkaar, Eesti Kontsert, UNIBET. 

3.–4.04 EMEE aastafoorum Kultuurikatlas 

4.04 Tallinn Music Week avamine 

5.–6.04 Tallinn Music Week konverents ja esitlusfestival

Music Estoniat esindab tegevjuht Ave Sophia Tölpt.