Sundmused

Festival Les Escales 2024

Asukoht: Saint-Nazaire, Prantsusmaa

Les Escales on mittetulunduslik linnafestival, mis toimub Île du Petit Maroc’is Saint-Nazaire’is – toimudes alates 1992. aastast suve keskel Atlandi ookeani rannikul. Festival pakub eklektilist programmi, mis keskendub tänapäevasele muusikale: pop, rokk, räpp, maailmamuusika, elektro ja tehno, esinevad suured nimed, noored tõusvad artistid ja rahvusvahelised muusikud. Kokku külastab festivali üle 40 000 inimese.

Music Estonia osaleb Les Escales’il, et osaleda taas ekspordipartnerina festivali poolt 2022. aastal alguse saanud rahvusvahelises Globetrotter võrgustikus ja luua uusi koostöövõimalusi Eesti artistidele Prantsusmaa muusikaturule eksportimiseks. Tänu festivali poolt ellukutsutud võrgustikule on Les Escales muusikafestivalil juba teist aastat järjest koostöö Võnge festivaliga, kus nad soovitavad ühe Eesti artisti festivali kavasse. Sel aastal esineb ja esindab Eestit Night Tapes.

Music Estonia poolt on osalemas:

Ave Sophia Tölpt, Music Estonia tegevjuht ja Britt Randma, Music Estonia kommunikatsioonijuht ning ansambli Night Tapes mänedžer.

Lisaks osalevad festivalil:

Kaspar Kluge, Võnge festival ja ansambel Night Tapes (Iiris Vesik, Max Doohan, Samuel Richards, Will Woodfine).

Night Tapesi esinemised Les Escales festivalil:

Neljapäev, 18. juuli, kell 21.00, “The Black Sheep Tavern”

Reede, 19. juuli, kell 23.15, Estuaire Stage

Laupäev, 20. juuli, kell 01.30, Estuaire Stage