Sundmused

Linecheck

Asukoht: Italy

Itaalias Milanos toimub 22. – 26. novembril Linecheck esitlusfestival. See on kohtumispaik nii muusika kui ka muu loomesektori inimestele ning on üks väheseid muusikafestivale, mis on innovatsioonile orienteeritud. Seal osalemine annab parima sissevaate uuendustesse muusikatööstuses. Festivalist on välja kasvanud Music Innovation Hub, mis võimendab ja toetab innovatiivseid, sotsiaalselt vastutustundlikke muusikatööstuse projekte.

Festivalil leiab aset ka kahe Euroopa projektiga seotud sündmused, mille partneriks Music Estonia on:

1) HEMI alaprogrammi “HEMI incubator” lõppkohtumine edasijõudnud ettevõtetele, kus 12 valitud alustavat ettevõtet esitlevad oma innovaatiliisi lahendusi fondide ja kiirendite esindajatele ning muusikatehnoloogia ekspertidele. Eestist pitchivad enda projekte BaBash GateMe, Fairmus ja Stageball. Lisaks nendele esitlevad showroomis oma projekte ka Tier Music Publishing.

2) Europe in Synch (EinS) projekti raames toimuvad töötoad ja paneelid muusika sünkroniseerimise teemadel.

Lisaks astub üles Keychange artistina ka OOPUS. Festivalil valitakse välja samuti järgmise aasta Keychange programmis osalejad.

Music Estoniat esindavad Ave Tölpt,  Jaanika Lillemaa ja Marii Reimann. Lisaks osalevad Eesti muusikatööstusest veel Ingrid Kohtla (TMW), OOPUS (Mari Meentalo, Johannes Ahun, Aleksander Sprohgis, Raho Aadla), Andrei Stepin (BaBash GateMe), Andrea Forlani (Stageball), Thea Zaitsev (Tier Music Publishing) ja Meelik Gornoi (Fairmus).