Sundmused

Seminar “DIY: rahvusvahelise tuuri korraldamine”

Asukoht: Music Estonia HUB

Paljudel Eesti artistidel ja muusikaettevõtetel puuduvad veel välispartnerid, kes aitaksid neil korraldada edukaid tuure väljaspool Eestit. Sellest tulenevalt tehakse rahvusvahelisi tuure üldse väga harva. Kuidas aga ise planeerida ja ellu viia rahvusvahelist tuuri? Kust alustada, kuidas koostada eelarvet, kellega ja kuidas ühendust võtta ning mida üldse silmas pidada?

Seminari eesmärk:
Selle seminariga soovime anda Eesti artistidele ja muusikaettevõtetele vajalikud teadmised ja praktilised juhised, kuidas iseseisvalt korraldada rahvusvahelist tuuri. Tutvustame olulisi samme, mida tuleks tuuri planeerimisel ja elluviimisel arvesse võtta, ning jagame praktilisi nõuandeid ja kogemusi.

Seminari sisu:
• Rahvusvahelise tuuri olulisus ja eelised artistile ning muusikaettevõttele.
• Sihtkohtade valik, logistika ja reisimine.
• Partnerite leidmine ja koostöö loomine: agentuurid, promootorid, ja muud olulised partnerid
• Kontsertide broneerimine: lähenemisviisid, läbirääkimised ja lepingud
• Eelarve koostamine ja rahastamisvõimalused
• Turundus ja promotsioon: kuidas jõuda sihtgrupini ning luua huvi
• Praktilised näited ja kogemuslood edukalt korraldatud rahvusvahelistest tuuridest.

Seminari tulemusena:
Osalejana saad praktilisi teadmisi ja vajalikke tööriistu, et ise korraldada edukas rahvusvaheline tuur. Omandad arusaama tuuri planeerimise olulistest aspektidest, saad teadmisi partnerite leidmisest ja koostöö loomisest ning õpid eelarve koostamise ja turundamise põhialuseid. Seminar pakub inspiratsiooni ja praktilisi näpunäiteid, kuidas astuda julgelt rahvusvahelisele muusikaturule ning avardada oma artistikarjääri võimalusi.

Kes peaksid osalema:
Seminarile ootame Eesti artiste, muusikaettevõtteid, managere, promootoreid ja teisi muusikatööstusega seotud spetsialiste, kes soovivad iseseisvalt tuurikorraldust ette võtta.

___________________

Seminar toimub Music Estonia HUBis, Telliskivi Loomelinnakus (erandkorras on võimalik ka Zoomi kaudu osalemine, kuid eelistame kohapealset osavõttu) ja viiakse läbi inglise keeles.

Aeg:
N 11. jaanuar
Kl 14.00–18.00

Hind:
Esimesed 10 osalejat:
Tavaosaleja: 35 €
Music Estonia liige: 28 €

Ülejäänud:
Tavaosaleja: 50 €
Music Estonia liige: 40 €

OSTA PILET SIIT

___________________

Koolitaja:

Tony Boden on booking agent, konsultant, koolitaja ja plaadifirma partner, kellel on taust ka managerina töötamisel ning kontsertide korraldamisel. Ta alustas kontsertite korraldamist juba aastal 2006 Brightonis, Suurbritannias ning jätkas 2007. a suvel booking agendina. Sellest ajast alates on kogunud palju isiklikke kogemusi bookides artistide esinemisi ja tuure väga erinevates žanrites ja regioonides üle kogu Euroopa, Skandinaavia, Venemaa, Ladina-Ameerika, Jaapani, Austraalia, Uus-Meremaa, Kagu-Aasia ja India. Praegu töötab ta Northern Music Co. Live’i agentuuri agendina ja esindab mitmekesist ja võimsat live-esinejate valikut. Lisaks on ta Dinner For Wolves Records’i plaadifirma partner, mida levitatakse läbi InGrooves/Universali ning ta on loengupidaja rahvusvahelisel muusika turunduse ja arenduse teemal Berklee Ülikoolis.

Seminari toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.