Sundmused

Seminar “Muusika filmis, teles ja reklaamis – protsess, rollid ja võimalused”

Asukoht: Music Estonia HUB

Seminar: “Muusika filmis, teles ja reklaamis – protsess, rollid ja võimalused”

Koolitaja: Thore Garberg, Orange Blue Supervision

Seminaril uurime lähemalt muusika sünkroniseerimist reklaamidesse, telesse ja filmidesse ning avastame selle protsessi taga peituvaid rolle, võimaluseid muusikaettevõtjatele, artistidele ja heliloojatele ning kuidas oma muusikat nendesse meediumitesse saada.

Anname ülevaate sellest, kuidas muusika valitakse, litsentsitakse ja integreeritakse reklaamidesse, telesse ja filmidesse. Arutleme, millised tegurid mõjutavad muusika valikut ning kuidas see mõjutab loo üldist sõnumit ja emotsiooni.

Üks oluline roll muusika sünkroniseerimise protsessis on muusikanõustajal ehk music supervisor’il. Selgitame, milline on muusikanõustaja töö, ülesanded ja vastutusvaldkonnad ning kuidas ta aitab leida sobivat muusikat konkreetsetele projektidele. Vaatleme, kuidas muusikanõustajad teevad koostööd ühelt poolt muusikaloojate ja -ettevõtetega ning teisalt reklaami-, tele- ja filmitegijatega, et luua meeldejäävaid helimaastikke.

Uurime, kuidas muusikaettevõtted saavad luua võimalusi oma artistidele ja autoritele muusika sünkroniseerimiseks reklaamidesse, telesse ja filmidesse ning millised on sellel turul läbilöömise strateegiad.

Arutleme ka muusika sünkroniseerimise tuleviku üle, sealhulgas tehisintellekti (AI) kasutamist selles valdkonnas. Arutleme, kuidas AI võib muuta muusika valimist ja sünkroniseerimist ning millised on selle mõjud tööstusele.

___________

Seminar toimub Music Estonia HUBis, Telliskivi Loomelinnakus

Kohapeal osalemine rangelt soovituslik, kuid erijuhul on võimalik ühenduda ka Zoomi vahendusel – palume sellest soovist meile eelnevalt teada anda. Seminar on eelkõige kujundatud kohapeal osalemiseks.

Seminar viiakse läbi inglise keeles.

Aeg:
R 1. märts 2024
Kl 12.00–16.00

Hind:
Esimesed 10 osalejat:
Tavaosaleja: 35 €
Music Estonia liige: 28 €

Ülejäänud:
Tavaosaleja: 50 €
Music Estonia liige: 40 €

OSTA PILET SIIT

__________

Koolitaja:

Thore Garberg on Taani-Norra päritolu muusika nõustaja (music supervisor), kes töötab nii filmi, telesarjade kui reklaami valdkonnas. Ta oli Orange Blue Supervisioni kaasasutaja 2021. aastal ja sellest ajast alates on ta töötanud rahvusvahelistel kampaaniatel selliste kaubamärkide jaoks nagu Ikea, Volvo, Adidas ja Tuborg. Hiljuti töötas ta filmi “Handling the Undead” kallal, mis esilinastus Sundance’i filmifestivalil 2024. aastal.

Seminari toimumist toetab Eesti Fonogrammitootjate Ühing.