Uudised

Music Estonia ja Eesti Jazzliidu ühisdelegatsioon osaleb festivalil jazzahead!

28. aprillist kuni 30. aprillini toimub Bremenis, Saksamaal iga-aastane rahvusvahelist jazz’i skenet ühendav festival jazzahead!, mis toimub tänavu 17. korda ning toob kokku üle 3400 delegaadi 64 erinevast riigist. Festivali raames leiavad aset jazzivaldkonna professionaalidele suunatud  esitluskontserdid, klubiõhtud ja konverents. Festivali ja messi raames toimub konverents ning klubide öö. Sel aastal esindab Eestit 15 professionaali.

Igal aastal valib Jazzahead! partnerriigi, kellele fookus suunatakse, sel aastal on selleks Saksamaa. Toimuvad erilised galakontsertid, esitletakse Saksamaa Jazzipreemia laureaate, ning eritellimusel valminud esmalavastusi. Music Estonia korraldab koostöös Initiative Musik’iga võrgustumiskohtumise laupäeva hommikul, 29. aprillil kell 10:00, et soodustada uusi sidemeid mõlema riigi vahel.

Sel aastal on Eesti jaoks üheks oluliseks sündmuseks pianisti ja helilooja Kirke Karja trio Karja/Renard/Wandinger esinemine Kulturzentrum Schlachthofis, mis toimub 28. aprillil kell 18:45. Delegaadid on oodatud enne kontserti (kell 17:00-18:00) vastuvõtule Luggerisse (Kulturzentrum Schlachthofi), kus pakutakse kergeid suupisteid ja saab nautida käsitööjooke Punch Club‘i toetusel.

Music Estoniat esindavad Bremenis Ave Tölpt and Sebastian Buccioni, Jazzliidust on kohal Anna-Sophia Sevagin, Elo-Liis Parmas, Jaak Sooäär, Kirke Karja, Lauri Kadalipp ja Loreta Sindi), artistidena osalevad Bianca Rantala, Eduard Kuzovlev, Johannes Laas, Karmen Rõivassepp, Rita Ray, Tanel Ruben ja Susanna Aleksandra.

Suurim tänu sisearhitekt Tõnu Kalpusele Music Estonia messiboksi uuenduste eest, graafilisele disainerile Kaarel Nõmmikule (Stuudio Stuudiost) brošüüri kujundamise eest. Erilised tänud meie sponsoritele Studio Sound, kes pakub meile professionaalset helitehnikat, Euronics ja Valge Klaar, kes toetavad meid tehniliselt ning Punch Club, kelle käsitööjoogid tervitavad Eesti vastuvõtul rahvusvahelisi muusikavaldkonna tegijaid ning oma partneritele Tartu2024, Tallinna linn ja Fairmus.

Eesti jazzi- ja muusikatööstuse inimesed leiab Bremeni messikeskusest hall nr 6, stendil F20.