Uudised

Algas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) kandidaatide esitamine

Algas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) kandidaatide esitamine. EMEA 2024 võitjaid tunnustatakse 6. märtsil toimuval pidulikul galal Noblessneri valukojas, Nobeli saalis.

EMEA auhindade kandidaate on tänasest oodatud üles seadma kõik muusikatööstuses aktiivselt tegutsevad või selle valdkonnaga hästi kursis olevad isikud. EMEA peakorraldaja, muusikaettevõtluse arenduskeskuse Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt sõnab: “Kutsun igati üles endale olulist koostööpartnerit ja tegijat kandidaadiks esitama või end julgelt ise nimetama. Lisaks on meil sel aastal kaks uut kategooriat – Aasta muusika sünkroniseerimise tegu ja Aasta laulukirjutaja. On niivõrd oluline, et märkaksime oma tegijaid ning sedakaudu toetaksime muusikaettevõtluse arengut laiemalt.” sõnab Tölpt.

Valdkondlikke žüriisid juhivad: Ingrid Kohtla (muusikaturundus ja -kommunikatsioon), Toomas Olljum ja Danel Pandre (artisti tugistruktuurid), Eva Palm (muusikasündmuse korraldus), Martin Veisman (disainilahendused) ja Ave Tölpt (valdkonnaülesed auhinnad). Muusikamaastikul olulisi tunnustusi jagatakse pidulikult juba kümnendat korda. Kokku antakse auhindu 29 kategoorias, lisaks eriauhinnad. Kategooriatega saab tutvuda EMEA kodulehel.

EMEA muusikasündmuse korraldus züriitöö juht Eva Palm sõnab: “2023. aasta oli erakordselt tihe, viljakas ja väljakutseid esitav aasta. Võib-olla oli see tegelikult esimene “normaalne” aasta COVID- 19 pandeemia järel, kus kõikidele valdkonna esindajatele jätkus tihedalt tööd. Korraldajad, esinejad, managerid ja kirjastajad – ma arvan et kõikidel oli aktiivne tööaasta, mis omakorda annab meile lootust, et žürii töö saab olema keerukas ja sisutihedaid arutelusid täis. Ootame kõikidelt valdkonna esindajatelt aktiivset osavõttu. Pange lauale kõik, mis teil pakkuda oli ja on, kirjeldage, mida tegite, mida korraldasite, ja milliste väljakutsetega silmitsi seisite. Esitage kandidaate, kes teie arvates väärivad tunnustust. Pange lauale oma kõige tugevamad trumbid, ja ärge kaotage lootust kui teid ei valita.“

Auhinnakandidaate saab esitada 1. veebruarini antud lingi kaudu. Kandideerida saavad kõik muusikavaldkonnas tegutsevad isikud ja organisatsioonid. Ülesseatud kandidaatide seast valivad valdkondlikud žüriid veebruari kahe esimese nädala jooksul nominendid ja selgitavad välja ka iga kategooria laureaadid.

EMEA eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda valdkonda edendavatele isikutele.

Õhtusele auhinnagalale eelneb päeva esimeses pooles toimuv Eesti muusikaturu fookuspäev, mis keskendub kodumaise muusikasektori arengusuundadele. Seeläbi koonduvad 6. märtsil ühele päevale kaks Eesti muusikaettevõtluse aasta tippsündmust, milles osaleb kogu Eesti muusikavaldkonna tuumik. Galale on võimalik soetada piiratud koguses pääsmeid Piletikeskusest.

EMEA peakorraldaja on neljandat korda Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsioon ja muusikaettevõtluse arenduskeskus Music Estonia. Kaaskorraldajad ja toetajad on kollektiivse esindamise organisatsioonid muusikavaldkonnas: Eesti Fonogrammitootajate Ühing, Eesti Autorite Ühing ja Eesti Esitajate Liit. Partneriteks on UNESCO muusikalinn Tallinn, Piletikeskus, Tallinn Music Week, JAIK ja Radiustech Production.

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldab Tallinn Music Week koostöös Music Estoniaga.

EMEA 2024 kategooriad:
1. MUUSIKATURUNDUS JA -KOMMUNIKATSIOON
1.1. AASTA RAADIOJAAM
1.2. AASTA MEEDIAKANAL
1.3. AASTA MUUSIKAAJAKIRJANIK
1.4. AASTA MUUSIKATURUNDUS- JA/VÕI -KOMMUNIKATSIOONITEGU

2. ARTISTI TUGISTRUKTUURID
2.1. AASTA MANAGER
2.2. AASTA MUUSIKAMÜÜJA
2.3. AASTA MUUSIKA SÜNKRONISEERIMISE TEGU (uus kategooria)
2.4. AASTA MUUSIKATOOTJA
2.5. AASTA MUUSIKAPRODUTSENT
2.6. AASTA LAULUKIRJUTAJA (uus kategooria)
2.7. AASTA MIKSIJA
2.8. AASTA MASTERDAJA
2.9. AASTA SALVESTAJA

3. MUUSIKASÜNDMUSE KORRALDUS
3.1. AASTA KONTSERDIPAIK
3.2. AASTA MUUSIKASÜNDMUS
3.3. AASTA MUUSIKASÜNDMUSTE KORRALDAJA
3.4. AASTA PRODUKTSIOONIJUHT
3.5. AASTA HELIKUNSTNIK
3.6. AASTA VALGUSKUNSTNIK
3.7. AASTA VIDEOKUNSTNIK
3.8. AASTA MILJÖÖ- JA RUUMILAHENDUSTE LOOJA
3.9. AASTA TEHNIKAPARTNER

4. DISAINILAHENDUSED
4.1. AASTA ALBUMIKUJUNDUS
4.2. AASTA KUJUNDUS MUUSIKASÜNDMUSELE

5. VALDKONNAÜLESED AUHINNAD
5.1. AASTA MUUSIKAETTEVÕTJA
5.2. AASTA MUUSIKAETTEVÕTE
5.3. AASTA MUUSIKAEKSPORTIJA
5.4. SILMAPAISTEV PANUS EESTI MUUSIKAVALDKONDA
5.5. EESTI MUUSIKAETTEVÕTLUSE ERIAUHIND
5.6. AASTA MUUSIKASÕBRALIKEM ETTEVÕTE