Uudised

Veebiseminar “Autoriõigus ja kaasnevad õigused” muusikaettevõtjale

Veebiseminaril antakse ülevaade autoriõiguse ja autoriõigusega kaasnevate õiguste alustest. Teemale lähenetakse kahest vaatest: esiteks autoriõiguse põhimõistete ja kontseptsioonide ülevaade ning teiseks nende rakendumine muusikavaldkonnas muusikaettevõtja vaatepunktist.

Täpsemalt käsitletakse järgmisi teemasid:

  • intellektuaalomandi mõiste ja autoriõiguse raamistik,
  • kes on autor ja mis on teos,
  • autori isiklikud ja varalised õigused,
  • autoriõigusega kaasnevad õigused rõhuga esitaja ja fonogrammitootja õigustel,
  • teoste kasutamine,
  • õiguste kollektiivne teostamin,
  • autoriõigus ja digiplatvormid. 

Seminar kestab kokku kolm tundi, millest orienteeruvalt esimesed kaks tundi on esitlus ning kolmanda tunni jooksul arutatakse konkreetseid küsimusi. 


Kuupäev: 29. november

Kellaaeg: 14.00–17.00

Hind: 15€, Music Estonia liikmele 12€

Seminar on eesti keeles ning toimub zoomi vahendusel. 

Registreeri SIIN:


Virgo Sillamaa

Virgo Sillamaa on Eesti muusikavaldkonna edendaja ning vabakutseline uurija ja konsultant. Alates 2020. aastast on ta EMEE – European Music Exporters Exchange võrgustiku koordinaator ning 2022. aastast uuringute koordinaator. Lisaks on ta EAÜ juhatuse liige, nõustab Eesti voogedastus startupi Fairmus ning on seotud mitmete Euroopa projektidega, näiteks Europe in Synch ja Better Live. 2021. aasta sügisest on Virgo vedanud TÜ VKA projekti, mille fookuses on autoriõiguse alase teadlikkuse tõstmine Eestis. Selle raames on ta koos Tartu Ülikooli professori Aleksei Kelliga loonud e-õppematerjali, käivitanud veebilehe intellektuaalomand.ee ning koolitanud õpilasi ja õpetajaid autoriõiguse aluste osas. Külalislektorina on ta andnud käesoleval õppeaastal külalisloenguid Science Po Paris, Science Po Lille, Doonau KREMS ning International Music Business School Barcelona ülikoolides.

2014–2020 oli Sillamaa Eesti muusikaettevõtluse arenduskeskuse Music Estonia tegevjuht. Varasemalt on olnud Balti filmi-, meedia-, kunsti- ja kommunikatsioonikooli (Tallinna Ülikool) nõukogu ning Viljandi Kultuuriakadeemia nõunike kogu liige. Virgo Sillamaa oli ka tegevmuusik 2016. aastani, töötades teiste seas koos Kadri Voorandi, Mingo Rajandi ning paljude teistega. Samuti tegeles ta aktiivselt õpetamise ja muusikahariduse arendamisega. 2015. aastal ilmus tema “Rütmimuusikateooria käsiraamat” ning aastatel 2011–2014 juhtis ta materjalidekogu “Kõlakool” koostamist. 

Virgo Sillamaa resideerub hetkel Brüsselis, on lõpetamas magistriõpinguid TalTechi Ragnar Nurkse Instituudis avaliku halduse erialal ning alustas doktoriõpinguid Erasmuse ülikoolis Rotterdamis.