Uudised

Baltimaade ministeeriumid osalevad suurimal maailmamuusika esitlusfestivalil WOMEX. Eestist astub üles Puuluup.

25.–29. oktoobril toimub A Coruñas, Hispaanias maailmamuusikamess ja esitlusfestival WOMEX (Worldwide Music Expo). Igal aastal väisab WOMEXit ligi 3000 külastajat enam kui 90 riigist, tegu on pärimus- ja maailmamuusika professionaalide ühe tähtsaima kohtumispaigaga. Balti riikide esindajatest on kohal Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi kantsler Kristiina Alliksaar, Läti Vabariigi Kultuuriministeeriumi riigisekretär Dace Vilsone ja Leedu Vabariigi Kultuuriministeeriumi aseminister Daina Urbanavičienė. Eestist astub festivali ametlikus programmis üles Puuluup.

WOMEXil osaleb pea 30-liikmeline Eesti delegatsioon, mille koordinaatoriks on muusikaettevõtluse arenduskeskus ja muusikaettevõtete esindusorganisatsioon Music Estonia. Partneriks on Eesti Pärimusmuusika Keskus. Sel aastal on ühinenud oma delegatsioonidega ka Läti ja Leedu ning koos Eestiga moodustatakse ühine Balti fookus. Laupäeval, 28. oktoobri lõunal toimub suur Balti vastuvõtt, mille avavad kolme riigi kultuuriministeeriumite esindajad.

Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt sõnab: “Balti fookuse esitlemine ja Balti kantslerite kohalolu ühel suurimal valdkonna esitlusfestivalil ja konverentsil on märgilise tähtsusega. Oleme järjest strateegilisemalt plaaneerinud Balti ühise muusikaturu tutvustamist, seda nii läbi fookuste kui ka koostööprojektide. Sel aastal kaas-koordineerime juba teist fookust, esimene toimus märtsikuus MENT esitlusfestivali raames, kus toimus samuti ministeeriumite tasandil kohtumine. Usun, et kultuuridiplomaatilised sidemed ja nende tugevdamine loovad järjest parema pinnase ka strateegilisemaks rahvusvaheliseks koostööks. A Coruñas kahe päeva jooksul aset leidvad ministeeriumite ja Balti fookuse peakorraldajate vahelised arutelud seavad eesmärgiks kaardistada Balti muusikatööstuse ühised teemad ja järgmised võimalikud sammud.”

Oma tervitussõnades lisasid kolme riigi kantselerid, et neil on hea meel arutada valdkonnaga koos tuleviku üle ja planeerida strateegilisi samme, selleks et meie muusikatööstuse professionaalidele ja talentidele saaks osaks järjest laiem tähelepanu rahvusvahelisel tasandil.

Sel aastal on maailmamuusikafestivali ametlikku esitlusprogrammi valitud Hiiu kandleid elektroonikaga ristav “zombifolgi” ansambel Puuluup. Varasemalt on Eesti artistidest WOMEXil üles astunud Duo Ruut, Maarja Nuut, Trad.Attack!, Mari Kalkun ja Cätlin Mägi. WOMEXilt on tuule tiibadesse saanud mitmed bändid ja artistid, sellest on kujunenud oluline muusikute rahvusvahelist karjääri edendav sündmus. Puuluup annab oma kontserdi 28. oktoobril kell 23.15 (CET) Parrote Stage laval. Läti poolt astub üles särtsakas muusikaline duo ZeMe ja Leedu poolt minimalistlikult eri žanreid kokku põimiv Jausmė.

Lisaks korraldatakse reedel, 27. oktoobril Balti ja Hispaania eri regioonide muusikaprofessionaalidele võrgustumisüritus. Partneriteks on nii katalaani kui ka baski regiooni ekspordikonorid.

WOMEX Eesti partneriteks on Eesti Pärimusmuusika Keskus, Klassikaraadio, Tallinn Music Week. Sponsoriteks on Euronics, Punch Club, Studio Sound ja Valge Klaar. Toetajateks on Eesti Kultuuriministeerium ja UNESCO muusikalinn Tallinn. Balti fookuse partneriteks on Läti ja Leedu muusika infokeskused (koordinaator). Balti fookust toetab Balti Kultuurifond, mille eesmärk on edendada Balti riikide kultuurikoostööd ja tugevdada Eesti, Läti ja Leedu kultuuri rahvusvahelistumist ühiste kultuuriprojektide ja -sündmuste kaudu.

 

Vaata delegatsiooni koosseisu siit.