Uudised

EAÜ ja Music Estonia avasid täna uue ekspordivooru

Eesti Autorite Ühing ja Music Estonia avasid täna ühise ekspordivooru pilootprogrammi mahuga 20 000 eurot. Programmi eesmärgiks on soodustada Eesti muusika rahvusvahelistumist, toetades nii Eesti artistide kui ka muusikavaldkonna professionaalide osalemist rahvusvahelistel esitlusfestivalidel ja nende raames toimuvatel konverentsidel.

Piiratud mahuga pilootprogrammist saab toetust taotleda eelkõige neljale Music Estonia delegatsiooni osalusega festivalile (WOMEX, Eurosonic Noorderslag, jazzahead! ja Classical:NEXT), kuid oodatud on ka selgelt põhjendatud taotlused teistele tunnustatud esitlusfestivalidele. Toetuse suurus põhineb artistide puhul flat rate süsteemil vastavalt reisijate arvule (sõltumata planeeritavatest ning reaalsetest kuludest rakendatakse kõigile projektidele sama arvestusmehhanismi) ning on muusikavaldkonna professionaalidele kulupõhine. 

Ühe festivali raames toetatakse lisaks programmi pääsenud esinejatele ja nende reisiseltskonnale maksimaalselt kuni viie muusikavaldkonna professionaali kulusid. Dubleerimise vältimiseks eelistatakse neid projekte, mis ei ole oma osalemiseks juba teistest riiklikest toetusprogrammidest tuge saanud ja toetuste jagamisel võetakse aluseks valdkonna professionaalide võimalikult laiapõhjaline toetamine.

Taotlusi saab esitada alates 8. oktoobrist 2021 ning voor on avatud kuni septembrini 2022 või kuni pilootprogrammi vahendite lõppemiseni.

Loe ekspordivooru nõuete ja taotlemise kohta lähemalt SIIN.

Seotud uudised