Uudised

Tallinna Uue Muusika Ansambel

Eesti osaleb Classical:NEXTil läbi aegade suurima delegatsiooniga

17.-20. maini toimub Hannoveris, Saksamaal iga-aastane klassikalise muusika professionaalidele suunatud esitlusfestival ja mess Classical:NEXT.

Music Estoniaga liitub esinduslik Eesti delegatsioon, kuhu kuuluvad Ave Tölpt ja Jaanika Lillemaa (Music Estonia), Greten Lehtmaa, Taavi Hark (Eesti Muusika Infokeskus), ​​Lennart Sundja (Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet), Kristjan Hallik (ERSO), Janne Jakobson (Tallinna Kammerorkester), Esper Linnamägi ja Anneli Ivaste (Eesti Filharmoonia Kammerkoor), Maarit Kangron ja Tuuli Metsoja (Eesti Kontsert), Kristjan Nõlvak (Scoremusic), Heigo Teder (Tartu 2024), Märt-Matis Lill ja Mari-Liis Rebane (Eesti Heliloojate Liit); Merylin Poks; Kaie Tanner (Eesti Kooriühing); Iti Teder (Veljo Tormis Virtuaalkeskus) ja Ivo Lille (Kultuuriminiteerium). 

Classical:NEXT on rahvusvaheline klassikalise muusika valdkonna kogunemispaik,  mille fookus on innovatsioonil nii äri- kui ka loomingulistes aspektides. Sündmuse raames toimuvad esitluskontserdid, konverents, projektide esitlused ja mess. 

Lisaks aegade suurimale delegatsioonile on Eestil sel korral ka mahukas roll ametlikus programmis kolme konverentsi sessiooni ja ühe esitluskontserdiga. 

18. mail juhib Lennart Sundja Tallinna Kultuuri- ja Spordiametist UNESCO muusikalinnade arutelu UNESCO City of Music Meet Up. Can a City Shape the Future of Classical Music and Creativity”, kus lisaks Tallinnale on esindatud ja Hannover ja Liverpool. Samal õhtul astub amteliku showcase-programmi raames üles Tallinna Uue Muusika Ansambel Arash Yasdani juhtimisel.

19. mail juhib Music Estonia eesotsas Ave Tölptiga eksporditeemalist kohtumist “Export Initiatives Meet Up. Supporting the Relaunch of International Music Export and Touring” , samal päeval toimub ka paneel Crisis as an Accelerator for Cultural Processes. The Necessity of a Flexible Mindset in Large Music Organisations”, mida juhib ERSO direktor Kristjan Hallik.

Classical:NEXTil on Eesti väljas messiala erikujundusega, mis on valminud koostöös sisearhitekt Tõnu Kalpusega (Eesti Disainiauhinnad 2018 ja 2020 sisearhitektuursed lahendused), Kaarel Nõmmikuga (disainibüroost Stuudio Stuudio, Eesti Disainiauhinnad 2018 graafiline disainer) ja tekstiilidisaineriga Merle Suurkask (Emma Leppermanni brändi looja).

Music Estonia strateegiline partner messimaterjalide sisulises ettevalmistamises on Eesti Muusika Infokeskus ning oma toodetega on projekti õnnestumisse panustanud Euronics, Valge Klaar, Vali Heli ja Tanker.

Rohkem infot messidel osalemise kohta: jaanika@musicestonia.eu