Uudised

Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade gala ja Eesti muusikaturu fookuspäev toimuvad 6. aprillil

Üheksas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) gala leiab aset neljapäeval, 6. aprillil 2023 Tallinnas Kultuurikatlas.

Üritusel tunnustatakse parimaid kodumaises muusikaettevõtluses tegutsevaid ja  muusikatööstust edendavaid isikuid. Nominentide esitamine algab jaanuaris, mil  tutvustatakse ka auhinnakategooriaid ja žüriide esimehi.

Juba kolmandat aastat toimub samal päeval auhinnagalaga Eesti muusikaturu fookuspäev. Erinevate Tubade Klubis aset leidev üritus keskendub kodumaise muusikasektori arengusuundadele. Nii kohtub sel päeval kogu Eesti muusikasektori tuumik – aktuaalseid teemasid arutledes ja silmapaistvaid tegijaid tunnustades. 

Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt sõnab: “Meie eesmärk on tuua ühel päeval tugevalt fookusesse Eesti muusikatööstus ja muusikaettevõtlus. Ettevõtted ja tugistruktuurid, kellega me sel päeval valdkonna hetkeseisu arutame ja keda hiljem auhindame, töötavad võrgustikuna artisti ümber ning tagatubades. Oluliseks muutub laiemas avalikkuses muusikatööstuse toimijaid tähelepanu alla seada, mis avab muusikaettevõtluse tausta ja tunnustab valdkonda terviklikult. Nii fookuspäev kui ka auhinnad olid eelmisel aastal väga osavõturohked, mis näitab sellise päeva ja kokkutulemise vajadust.”

EMEA gala piletihind on 79 eurot, Eesti muusikaturu fookuspäeva passid soodusihinnaga 39 eurot ja digipass hinnaga 20 eurot on müügil TMW veebipoes. Võimalik on osta ka fookuspäeva ja EMEA ühispääsme hinnaga 109 eurot.

EMEA 2023 peakorraldaja on Music Estonia koostöös Eesti Fonogrammitootjate Ühingu, Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liiduga. 

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldab Tallinn Music Week koostöös Music Estoniaga.

Vaata siit eelmise aasta muusikaettevõtluse auhindade võitjaid: emea.musicestonia.eu

Jälgi infot muusikaturu fookuspäeva kohta: tmw.ee/et/fookuspaev

Jälgi Eesti Muusikaettevõtlus Auhindu sotsiaalmeedias:

Facebook / Instagram