Uudised

Eesti muusikaettevõtluse auhinnad tunnustavad muusikavaldkonna tegijaid juba 10. korda

Eesti muusikaettevõtluse auhinnad tunnustavad muusikavaldkonna tegijaid juba 10. korda!

Eesti muusikaettevõtluse auhinnad EMEA 2024 gala toimub 6. märtsil Noblessneri valukojas, Nobeli saalis. Muusikamaastikul olulisi tunnustusi jagatakse pidulikult juba kümnendat korda. Kokku antakse auhindu ligi 30 kategoorias, lisaks eriauhinnad. Nominendid ja võitjad selguvad žürii hääletuse tulemusena. Žürii tööd juhivad viies valdkonnas: Ingrid Kohtla (muusikaturundus ja -kommunikatsioon), Toomas Olljum ja Danel Pandre (artisti tugistruktuurid), Eva Palm (muusikasündmuse korraldus), Martin Veisman (disainilahendused) ja Ave Tölpt (valdkonnaülesed auhinnad).

EMEA peakorraldaja, muusikaettevõtluse arenduskeskuse Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt sõnab: “10. sünnipäev on väga eriline. See näitab, et oleme tunnustanud ja esile tõstnud kümne aasta vältel muusikavaldkonna telgitagustes toimetajaid, keda on selle aja jooksul järjest juurde tulnud – näeme jõudsat kasvu ning spetsialiseerumist. Viimastele aastatele sarnaselt auhindame valdkonna professionaale mitmekümnes kategoorias. Igal aastal vaatame üle sadu tegusid muusikaettevõtluse vallas, toome esile ja väärtustame neid. Eesti muusikatööstus on väga sitke ning kokkuhoidev, kuid Eesti muusikaettevõtjad on viimastel aastatel pidanud toime tulema mitmete väljakutsetega, mis kulmineeruvad alles nüüd. Seega on see hetk aastast alati väga eriline – valdkonna inimeste märkamine on suurema tähendusväljaga toetus edasi tegutsemiseks ja üksteise kannustamiseks.”

EMEA alustas aastal 2015, mil nomineeritute kategooriaid oli kokku 16. Gala 10. sünnipäevaks on need pea kahekordistunud jõudes ligi 30 kategooriani, lisaks antakse välja eriauhindu. Kümnendi jooksul on muusikavaldkond tugevalt edasi liikunud ning selle tulemusi näitab ka EMEA.

“Kutsun igati üles endale olulist koostööpartnerit ja tegijat kandidaadiks esitama või end julgelt ise nimetama. On niivõrd oluline, et teaksime ja märkaksime eri saavutusi kogu valdkonnas. Läbi selle kasvab valdkonnas teadlikkus ja selle mõistmine laiemalt. Usun, et kümnes aastapäev on väärikaks verstapostiks, mil tõeliselt koos rõõmustada ja tulemusi tähistada,” sõnab Tölpt.

EMEA peakorraldaja on neljandat korda Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsioon ja muusikaettevõtluse arenduskeskus Music Estonia. Kaaskorraldajad ja toetajad on kollektiivse esindamise organisatsioonid muusikavaldkonnas: Eesti Fonogrammitootajate Ühing, Eesti Autorite Ühing ja Eesti Esitajate Liit.

Strateegiline partner on Tallinn Music Week / Shiftworks OÜ, kes korraldab samal päeval, 6. märtsil taaskord Eesti muusikaturu fookuspäeva.

EMEA 2024 ajaplaan:
15.–31.01 kandidaatide ülesseadmine
07.–21.02 žüriitöö kahes etapis
26.–29.02 nominentide väljakuulutamine
06.03 EMEA gala, kus selguvad laureaadid