Uudised

Eesti muusikatööstus osaleb järgmisel nädalal Hollandis Eurosonic Noorderslag festivalil läbi aegade suurima delegatsiooniga

Eesti muusikatööstus osaleb järgmisel nädalal seni suurima delegatsiooniga Euroopa mainekaimal esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag (ESNS). Ka festivali muusikaprogrammis esineb kõigi aegade rekordarv Eesti artiste.

Iga-aastane muusikavaldkonna festival ja konverents ESNS toimub tänavu 18.–21. jaanuaril Hollandis Groningenis juba 37. korda. Festivali ametlikus programmis esindavad Eesti muusikatalenti elektroonikaduo Vera Vice, folgiuuendajad OOPUS ja Duo Ruut ning popartist IVI.

ESNS konverentsil võtavad sõna TMW juht Helen Sildna, modereerides muusikatööstuse konverentside föderatsiooni aruteluringi ja Damn.Loud agentuuri juht Roman Demtšenko, kes räägib Ida-Euroopa metal-muusika skenest.

40-liikmelisse Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks esindajad järgmistest muusikaettevõtetest: muusikakirjastus FAAR Music ja Tier Music, artistide nagu Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine’i esindaja Ehtertainment OÜ, artistide Trad.Attack!i ja Puuluupi agentuur JVPromotion, alternatiivmuusika klubi Sveta Baar, agentuur U.C.E. OÜ / Urban Culture Entertainment ja Eesti Raskemuusikaliit. ESNS koostööpartneritena on kohal Tallinn Music Weeki ja EBU Eurosonic gruppi kuuluva Raadio 2 esindajad.

Osalemine ESNS festivalil võimaldab laiendada Eesti muusikatööstuse kontaktivõrgustikku ja arendada rahvusvahelisi koostööprojekte ning võimendada Eesti artistide nähtavust. 

Music Estonia viib sündmusel läbi kontaktüritusi, muuhulgas korraldatakse koos Tallinn Music Weekiga ka Eesti vastuvõtu rahvusvahelise muusikatööstuse esindajatele.

Festivalil esitletakse ligi 350 artisti  ligi 40 000 külastajale ja üle 4000 muusikaprofessionaalile kogu maailmast. Konverentsil toimub üle 150 paneeldiskussiooni, intervjuu ja ettekande, mis käsitlevad muusikasektori aktuaalsemaid teemasid. Eesti artistid esinevad festivalil talendiedenduse programmi ESNS Exchange raames. Meie muusikutest on ESNSil varasemalt osalenud teiste seas YASMYN, Mart Avi, Erki Pärnoja, Trad.Attack!, Maarja Nuut, NOËP, Tommy Cash, Ewert and the Two Dragons, Holy Motors, Talbot ning mitmed teised.

ESNS 2023 Eesti delegatsiooni kontaktreisi korraldab Music Estonia, partneriteks on Tallinn Music Week ja Raadio 2. Projekti rahastavad Kultuuriministeerium ja Eesti Autorite Ühing.