Uudised

Eesti muusikatööstust tunnustav EMEA’23 ootab kandideerima

Kõik Eesti muusikatööstuses aktiivselt tegutsevad isikud ja organisatsioonid on tänasest oodatud üles seadma kandidaate kaheksandat korda toimuvale Eesti muusikaettevõtluse auhindadele. Lubatud ja igati tervitatav on ka iseenda kandidatuuri üles seadmine. 

EMEA võitjaid tunnustatakse 6. aprillil toimuval pidulikul galal Kultuurikatlas. Samal päeval leiab Erinevate Tubade Klubis aset kodumaise muusikasektori arengusuundadele keskenduv Eesti muusikaturu fookuspäev, millel käsitletavad teemad ulatuvad muusikasalvestiste tulevikutrendidest üritusteturu lähivaatluseni. 

„Iga aastaga liigume rohkem selle suunas, et hõlmata hinnatavate kategooriatega muusikatööstuses tegutsevaid olulisi professionaale ja tunnustada lisaks neid muusikaettevõtluse tegevusvaldkondi, mis on aastatega piisavalt võimekaks arenenud ja väärivad esiletõstmist,” kommenteerib Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt. „Eraldiseisvana on sel aastal tekkinud seitse uut kategooriat – kirjastaja, miksija, masterdaja, salvestaja, videokunstnik, visuaallahenduste looja ja muusikasõbralikuim ettevõte. Taaskord on võimalus teha ettepanekuid eriauhindadeks, mis võimaldab tunnustada silmapaistvaid tegijaid, kes väljakuulutatud kategooriate alla ei sobitu või vääriksid eraldi väljatoomist, näitena uued säravad tulijad muusikaettevõtluse valdkonnas, regionaalse tegevuse arendajad või täiesti uute tegevusvaldkondade esindajad.“

Valdkondlikke žüriisid juhivad Jazzkaare turundusjuht Eva Saar (muusikaturundus ja -kommunikatsioon), artistide managerid Toomas Olljum ja Danel Pandre (artisti tugistruktuurid), Alexela kontserdimaja tegevjuht Aivar Sirelpuu (muusikasündmuse korraldus), disanibüroo Ruum 414 juht Martin Veisman (disainilahendused) ja Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt (valdkonnaülesed auhinnad). Ülesseatud kandidaatide seast valivad valdkondlikud žüriid märtsi kahe esimese nädala jooksul nominendid ja selgitavad välja ka iga kategooria laureaadi.

 

EMEA 2023 kategooriad:

1. MUUSIKATURUNDUS JA -KOMMUNIKATSIOON

1.1. AASTA RAADIOJAAM

1.2. AASTA MEEDIAKANAL

1.3. AASTA MUUSIKAAJAKIRJANIK

1.4. AASTA MUUSIKATURUNDUS- JA/VÕI -KOMMUNIKATSIOONITEGU

 

  1. ARTISTI TUGISTRUKTUURID

2.1. AASTA MANAGER

2.2. AASTA MUUSIKAMÜÜJA

2.3. AASTA KIRJASTAJA

2.4. AASTA MUUSIKATOOTJA

2.5. AASTA MUUSIKAPRODUTSENT

2.6. AASTA MIKSIJA

2.7. AASTA MASTERDAJA

2.8. AASTA SALVESTAJA

 

  1. MUUSIKAÜRITUSE KORRALDUS

3.1. AASTA KONTSERDIPAIK

3.2. AASTA MUUSIKASÜNDMUS

3.3. AASTA MUUSIKASÜNDMUSTE KORRALDAJA

3.4. AASTA PRODUKTSIOONIJUHT

3.5. AASTA HELIKUNSTNIK

3.6. AASTA VALGUSKUNSTNIK

3.7. AASTA VIDEOKUNSTNIK

3.8. AASTA VISUAALLAHENDUSTE LOOJA

3.9. AASTA TEHNIKAPARTNER

 

  1. DISAINILAHENDUSED

4.1. AASTA ALBUMIKUJUNDUS

4.2. AASTA KUJUNDUS MUUSIKASÜNDMUSELE

 

  1. VALDKONNAÜLESED AUHINNAD

5.1. AASTA MUUSIKAETTEVÕTJA

5.2. AASTA MUUSIKAETTEVÕTE

5.3. AASTA MUUSIKAEKSPORTIJA

5.4. SILMAPAISTEV PANUS EESTI MUUSIKAVALDKONDA

5.5. EESTI MUUSIKAETTEVÕTLUSE ERIAUHIND

5.6. AASTA MUUSIKASÕBRALIKEM ETTEVÕTE

 

Auhinnakandidaate saab esitada 27. veebruarini. Kandideerida saavad kõik muusikavaldkonnas tegutsevad isikud ja organisatsioonid. Esitada saab SIIN.

Võitjad kuulutatakse välja 6. aprillil Kultuurikatlas. Pileteid EMEA galale leiab Piletilevist.

EMEA eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda valdkonda edendavatele isikutele.

EMEA’23 peakorraldaja on Music Estonia koostöös Eesti Fonogrammitootjate Ühingu, Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liiduga. Partneriteks on Tallinna linn, Piletilevi, Tallinn Music Week, Kultuurikatel, Radiustech Production ja Öun Drinks.

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldab Tallinn Music Week koostöös Music Estoniaga.