Uudised

Erki Pärnoja astub üles jaanuaris toimuval esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag

Esitlusfestival Eurosonic Noorderslag (ESNS) kuulutas täna välja järgmised artistid, kes 2019. aastal Groningeni lavalaudadele astuvad –

nende hulgas on ka Erki Pärnoja.

Erki Pärnoja 

— helilooja, kitarrist ja multiinstrumentalist  —  on tuntust kogumas ka mitmekülgse sooloartistina. 2016. aastal ilmus temalt laialdast tähelepanu äratanud debüüt-EP “Himmelbjerget”. Western-kitarridele, analoogsüntesaatoritele ja filmilikule tunnetusele toetuv muusika on saanud endale väärilise jätku – ajaliku elu lõplikkust käsitleva teemaplaadi “Efterglow”. “Efterglow” on leidnud kõlapinda nii Eestis kui ka välismaal. 2018 Eesti Muusikaauhindadel pälvis Pärnoja kaks auhinda — Aasta Indie/Alternatiivalbum ning esimese instrumentalistina ka Aasta Meesartisti auhinna. 

Eesti artistidest on lisaks Erki Pärnojale valitud programmi ka Holy Motors.

1996. aastal alguse saanud ESNS on üks suurimaid ja olulisemaid muusikavaldkonna kogunemispaiku. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa artistidele, viimane festivalipäev on Hollandi muusikute päralt. Igal aastal võtab ESNS fookusesse ühe riigi, eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku; 2019. aastal on esimest korda fookusriike koguni kaks – Tšehhi ja Slovakkia.

ESNS 2019 toimub 16.–19. jaanuarini Hollandis Groningenis.

Loe ametlikku teadaannet.
Tutvu festivaliga.

Seotud uudised