Uudised

Esitlusfestivalil ESNS astuvad virtuaalselt üles kaks Eesti artisti

13.–16. jaanuarini toimub Euroopa üks olulisemaid esitlusfestivale Eurosonic Noorderslag (ESNS), kus astuvad virtuaalselt lavalaudadele kaks Eesti artisti – Anna Kaneelina ja Puuluup.

Eesti artistid ESNS-il

Anna Kaneelina

kolmapäev, 13. jaanuar | kl 21.00-21.15 | ESNS 01

Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal oma debüütalbumiga neli auhinda noppinud laulja-laulukirjutaja Anna Kaneelina loomingut ja väljenduslaadi on muusikapress kirjeldanud sõnadega „lummav”, „kummituslik”, „küps” ja „kaalukas”. Anna vaheldusrikkalt siirale ja tundeelamuslikele häälekasutusele annab laivis lisaväärtuse eeterlik bassi-trummi-kitarri kõlakooslus oma ala meistritelt Peedu Kassist Erki Pärnojani. Tulemuseks on muusikaline retk, mis paneb kuulaja end elusana tundma.

PUULUUP

kolmapäev, 13. jaanuar | kl 22.50-23.05 | ESNS 04

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi.

ESNS Konverents

kolmapäev, 13. jaanuar | kl 13.30-14.30 | Conference Channel 2

Lisaks suurepärastele esitluskontsertidele toimub virtuaalfestivalil ka konverents, kus seekord osaleb kõnelejana Tallinn Music Week‘i peakorraldaja Helen Sildna. Konverentsi antud paneeli teemaks on “Edukad koroona-ajastu festivalimudelid” ning oma kogemusi jagavad festivalikorraldajad, kellel õnnestus möödunud aastal vaatamata koroonapandeemiale korraldada edukaid muusikafestivale.

ESNS

Eurosonic Noorderslag on iga-aastane muusikavaldkonna festival ning konverents, mis toimub seekord 35-ndat korda. Tavaliselt toimub festival Groningenis Hollandis, kuid sel aastal viidi see koroonapandeemia tõttu üle veebiplatvormile, kus saab eksklusiivselt festivali jaoks filmitud kontserte tasuta vaadata.

Eesti artistid osalevad Eurosonic Noorderslagil kaheteistkümnendat aastat järjest. Eesti artistidest on sel festivalil varasemalt osalenud YASMYN, Mart Avi, Meisterjaan, Trad.Attack!, Maarja Nuut, NOËP, Tommy Cash, Ewert and the Two Dragons ning mitmed teised.

   Foto: Tom van Huisstede

ESNS-il osalevaid Eesti artiste toetavad: 


Seotud uudised