Uudised

Esmakordselt Balti fookus festivalil MENT 2023

Sloveenia esitlusfestival ja konverents  MENT Ljubljana on esmakordselt valinud endale fookusriigid: 29.–31. märtsil 2023 toimuval üritusel on tähelepanu keskmes Eesti, Läti ja Leedu kiirelt arenev muusikatööstus. Festivalil esinevad mitmed artistid igast Balti riigist ning osaleb läbi aegade suurim Balti delegatsioon.

Sloveenia pealinnas üheksandat korda toimuv festival MENT Ljubljana on žanriteülene muusikafestival, mis on tuntud oma tugevalt kureeritud muusikaprogrammi ja sooja kogukonnatunde poolest. Festival kaasab oma programmi linna omapäraseimad kontserdipaigad, pakkudes nii igale artistile tema olemuse ja stiiliga kõige paremini sobiva esinemisvõimaluse. Eelnevatel aastatel on Eesti artistidest MENTil üles astunud Vera Vice (2022), Avoid Dave (2018), Mart Avi (2018), Trad.Attack! (2018), Erki Pärnoja (2017), Tommy Cash (2017) ja Maarja Nuut (2016). Sel korral valitakse programmi koguni 3–5 Eesti artisti.

Lisaks muusikale kaasame Eesti muusikatööstuse professionaale ka MENTi konverentsi paneelidesse. Toimuvad spetsiaalsed Balti võrgustumisüritused Sloveenia ja kogu Euroopa muusikatööstuse esindajatega  ning meie muusikaettevõtted saavad võimaluse oma tooteid ja teenuseid võimalikele uutele klientidele tutvustada. Delegatsiooni kandideerimise avame novembrikuus 2022.

Balti fookus sünnib koostöös ekspordikontoritega Music Estonia, Music Latvia ja Lithuanian Music Business Association. Projekti toetab Balti Kultuurifond.

KANDIDEERI MENTi festivalile esinema kuni 1. oktoobrini 2022:
https://www.ment.si/en/apply23/

Lisaküsimuste korral ja oma delegatsiooniga liitumise huvi märkimiseks võtke ühendust Jaanika Lillemaaga: jaanika@musicestonia.eu