Uudised

HEMI Music Awards ootab artiste kandideerima kuni 8. jaanuarini

HEMI Music Awards (HMA) pakub ekspordivalmis artistidele Eestist Serbiani võimalust osaleda rahvusvahelises koolitusprogrammis ning esineda Kesk- ja Ida-Euroopa festivalilavadel. Sooviavaldusi HMA programmis osalemiseks saab esitada kuni selle pühapäeva, 8. jaanuarini (23:59 CET).

Artiste ja muusikatööstuse professionaale toetava rahvusvahelise projekti Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) artistiprogramm HMA keskendub muusikute tegevuse arendamisele välisturgudel. Avaldusi esitama on oodatud Eesti, Poola, Tšehhi, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Kreeka muusikud, kes soovivad jõuda koduturult kaugemale ja laiema publikuni. Kandideerida saavad mistahes žanri sooloartistid ja muusikalised kollektiivid, mille liikmete vanus on vähemalt 18 eluaastat ning kelle alaliseks elukohaks on Eesti või mõni teine HEMI partnerriik.

NB! Eritingimuseks kandidatuuri esitamisel on varasem live-esitluse kogemus (kontserdi videosalvestuse olemasolu) ja juba välja antud muusika kättesaadavus suurematel voogedastusplatvormidel.

Finalistid valib välja 27-liikmeline rahvusvaheline žürii, mis koosneb partnerfestivalide esindajatest, promootoritest, kontsertpaikade juhtidest, ajakirjanikest ja ekspordikontorite esindajatest. Eesti artistidest on HMA 27 artisti hulka eelmisel kahel aastal jõudnud Puuluup, I Wear* Experiment, Lexsoul Dancemachine, Holy Motors, Vera Vice ja The Boondocks.

Edasivalitud artistid saavad võimaluse osaleda online-koolitusprogrammis, kus muuhulgas saab õppida tundma kõigi osalevate riikide muusikaturge ja olulisemaid esitlusfestivale ning muusikatööstuse nippe jagavad oma ala parimad. Finalistid (1 artist igast riigist) saavad individuaalse mentorlusprogrammi oma ekspordivõimekuse arendamiseks ning võimaluse tuuritada HEMI partnerfestivalidel vastavalt kutsetele. 27 edasipääsejat kuulutatakse välja 1. veebruaril 2023 ning finalistid selguvad 1. märtsiks 2023. 

HMA 2021 konkursi ühe võitja, Eesti elektroonikatrio I Wear* Experiment liige Hando Jaksi kommenteerib: “Kui tahad kuulda ja näha, mida sa valesti teed ja kuidas bändina enda nõrku külgi arendada, siis peaksid kindlasti järgmisesse HMA programmi kandideerima. Meie jaoks olid süvendatud üks-ühele mentorsessioonid muusikatööstuse professionaalidega parim ja asjakohaseim õpe, mida keskkoolist saati kogenud oleme.”

Loe lähemalt programmi kohta SIIN

Kandideeri SIIN

 

HEMI projektist

Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) on 10 Kesk- ja Kagu-Euroopa muusikaorganisatsiooni koostöös algatatud rahvusvaheline projekt, mida kaasrahastab Euroopa Liit Loov Euroopa programmist 5 aasta jooksul (2020-2024). 

Klastrisse kuuluvad muusikaorganisatsioonid ja -ühendused ning festivalide ja konverentside korraldajad ja ekspordikontorid Eestist, Poolast, Tšehhist, Sloveeniast, Ungarist, Rumeeniast, Põhja-Makedooniast, Serbiast ja Kreekast. HEMI visiooniks on tugevdada regiooni muusikatööstuse omavahelist koostööd ning suurendada artistide ja muusikaettevõtjate ekspordivõimekust osalevate riikide muusikaturgudel.

HEMI all on juba käivitunud ning jätkuvad kaks edukat projekti: HEMI Music Awards, talendiprogramm artistidele, ja HEMI Inkubaator, arendusprogramm muusikaettevõtjatele.