Uudised

Kandideeri muusikaettevõtete kontaktreisile Liverpooli

24.–26. oktoobril toimub UNESCO muusikalinn Tallinna ja Music Estonia koostöös kontaktreis Liverpooli sealse muusikaeluga tutvumiseks ja võrgustumiseks. Ootame Eesti muusikaettevõtteid kandideerima gruppi neljapäevani, 28. septembrini (k.a.). Osalema valitakse 5 ettevõtet.

Kontaktreisi partneriks on Culture Liverpool, kes koordineerib UNESCO muusikalinn Liverpooli tegevusi. Music Estonia poolne koordinaator on Marili Randla. Muusikalinn Tallinna tegevuse üheks eesmärgiks on muusikaettevõtluse toetamine ning kontaktreisid pakuvad võimaluse UNESCO muusikalinnade vaheliseks koostööks.

Mida osaleja saab?

  • Music Estonia katab osaliselt reisi- ja majutuskulud. Kindlasummalise toetuse alusel saab osaleja reisitoetust kuni 700 eurot (muusikalinn Tallinna toetus Music Estonia kaudu);
  • kohapealsed kohtumised kuni 8 muusikaettevõtte esindajatega (sh plaadifirma, management, kirjastus, kontserdipaik, festival jt), Invisible Wind Factory, EVOL, Sentric Music Group, Future Yard, Yaw Owusu, Sound City.
  • kohapealne võrgustumisüritus.

Toetus makstakse välja ettevõtte poolt koostatud arve ja kuludokumentide esitamise alusel (käibemaksu arvele ei lisata).

Millised on osaleja kulud?

Osaleja omapanuseks on toetusest ülejääv osa ehk muud reisi-, majutus- või kohapealsed kulud.

Keda ootame kandideerima?

Muusikaettevõtteid, kel on juba käimasolevad eksporditegevused antud turul või läbimõeldud plaan seal tegutsemise käimalükkamiseks. Lisaks sobib reis ka live sektori esindajatele, kes huvituvad kohapealsete ettevõtete toimimisloogikast. Kohtade arv on piiratud, mistõttu eelistame igast ettevõttest kuni ühte esindajat, vabade kohtade olemasolul on võimalik suurem osalus. Osalema valitakse kuni 5 ettevõtet ning valiku teeb Music Estonia ja muusikalinn Tallinna poolt kokkupandud komisjon.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks palume täita lühikese küsimustiku SIIN.
Küsimustikus palume lühidalt välja tuua Sinu ettevõtte/Sinu artistide plaanid, eksporditegevused UK turul ja huvi osalemiseks kontaktreisil.

Kandideerimine on avatud 28. septembrini (k.a) kuni kell 23.59.
Küsimuste korral kirjutada e-posti aadressil marili@musicestonia.eu.

Ettevõtetest:

Invisible Wind Factory on kunsti, muusika ja live sündmuste venue, mis kerkis üles The Kazimier kollektiivi algatusel Liverpooli põhjasadama piirkonnas, kus asusid kasutuseta jäänud laod ja tööstushooned. Viimaste kuude ja aastate jooksul on sellest piirkonnast saanud õitsev keskus artistidele ja uutele loomingulistele kollektiividele. IWF loob enneolematuid produktsioone otsast lõpuni – alates idee genereerimisest, arendusest, tootmisest kuni turundamise ja teostuseni välja. Kõik luuakse ja ehitatakse kohapeal avarates töötubades, kus meeskonna erinevad liikmed toovad lauale mitmesuguseid oskusi – alates puidutööstusest ja lavakujundusest kuni tehnilise ja kunstilise juhtimiseni.
invisiblewindfactory.com

EVOL on legendaarsed Liverpool’i live promootorid, kes juba viimased 20 aastat on linna kõige vingemaid live show’sid korraldanud sh Arctic Monkeys, Foals, Friendly Fires, CSS, Peaches, Ladytron, The Brian Jonestown Massacre, Courtney Barnett, Caribou, White Denim, Jarvis Cocker, Young Fathers, Sleaford Mods, Idles, Fontaines DC, The Mysterines, Red Rum Club, The XX jpt. Kohtume promootori Steve “Revo” Milleriga Arts Club Liverpool’is, mis on ühtlasi kontserdipaik nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele talendile.
clubevol.uk

Sentric Music Group on auhinnatud iseseisev muusikakirjastaja peakontoriga Liverpoolis ning harukontorid on ka Londonis, Hamburgis, New Yorgis ja Los Angeleses. Sentric võimaldab autoritel koguda autoriõiguste tasusid sujuvalt läbi juba paika pandud otsetasu kogumise võrgustiku, mis hõlmab üle 200 territooriumi ning innovaatilist tehnoloogiat. Gruppi kuulub mitmeid kaubamärke ja tegevusharusid, sealhulgas Sentricu “Direct to Artist Deals”, butiik kirjastused Black Rock, IQ Music ja Big World; autoriõiguste haldamise platvorm RightsApp, Sentric Sync Services ja Sentric Production Music. Täna esindab Sentric Music Group üle 4 miljoni muusikateose, alates kaasaegsetest hittidest kuni ajatute klassikuteni.
sentricmusicgroup.com

Future Yard on uus kontserdipaik koos prooviruumidega Birkenhead’is. Avatud seitse päeva nädalas koos baari, kohvikuga ja väliterrassiga. Live kontserdid toimuvad 280-kohalises siseruumis, kus on suurepärane programm nii rahvusvaheliste kui ka kohalike artistidega. Lisaks elavale muusikale on Future Yard platvorm noortele artistidele, kes soovivad oma karjääri arendada, ning kohalikele noortele muusikatööstuse professionaalidele osalemiseks koolitusprogrammides, mis aitavad neil saavutada edu live sektoris. Future Yardi eesmärk on kujundada uue muusika tulevik Birkenheadis ning saada esimeseks Ühendkuningriigi süsinikuneutraalseks kontserdipaigaks.
futureyard.org

Yaw Owusu on loovkonsultant, muusikatööstuse aktivist ning mitmete muusikaettevõtete ja algatuste eestvedaja (sh Nothin But The Music, Liverpool International Music Festival ehk LIMF, LIMF Akadeemia, The Playmaker Group, Bruk0ut, POWER UP).
Loovkonsultandina on ta spetsialiseerunud muusika ja muusikakultuuri projektide, programmide ja algatuste strateegilisele kavandamisele, arendamisele ja elluviimisele. Yaw on teinud koostööd selliste ettevõtetega nagu Google, MTV, BET, BBC, Universal Records, MOBO, Levi’s, Liverpooli Jalgpalliklubi, The Fader jpt. Lisaks lanseeris ja kureeris Yaw Liverpooli Inetrnational Music Festival’i ning käivitas hinnatud muusika talendiprogrammi LIMF Academy.
byyawowusu.com

Sound City on Suurbritannia uue muusika lipulaev ja alates 2008. aastast on festival tutvustanud üle 3500 uue talendi, sealhulgas Ed Sheeran, Florence and the Machine, Lizzo, Sam Fender, Fontaines DC, Stormzyt muusikasõpradele ja muusikatööstuse spetsialistidele 40 riigist, sh ettevõtetele nagu Meta, Amazon Music, Twitter, Spotify igaastasel muusikatööstuse konverentsil. Sound City on ka Ühendkuningriigi juhtiv festival Keychange’i prorgrammi raames, mis on üleilmne liikumine soolise võrdsuse saavutamiseks muusikatööstuses. Teiste Sound City sündmuste hulka kuuluvad David Bowie Fan Convention, Sound City Satellite, Sound City Korea, Sounds of the Xity (koostöös Modern Sky China’ga). Sound City omab ka Guesthouse veebiplatvormi, mis aitab artisti suhtlust fännidega paremini monetiseerida ning tänaseks on üle 300 artisti jõudnud läbi selle miljonite fännideni.
www.soundcity.uk.com

 

 

Uudise kaanepildil olev muster on genereeritud The Boondocks laulu “I Hope My Life Is Never Like This Again” põhjal.