Uudised

Kandideeri muusikaettevõtete kontaktreisile Stockholmi

13.–15. septembril toimub inspiratsioonireis Stockholmi muusikaeluga tutvumiseks ja võrgustumiseks. Ootame Eesti muusikaettevõtteid kandideerima gruppi 16. augustini.

Mida osaleja saab?

  • transpordi Tallinn-Stockholm-Tallinn ja kohapealse ühistranspordi
  • majutuse Stockholmis vahemikus 13.–15.09.22
  • kohapealsed kohtumised kuni 8 Rootsi erineva muusikaettevõtjaga
  • võrgustumisürituse Stockholmis

Millised on osaleja kulud?

Osaleja omapanus on 450 eurot, millest kaetakse reisi korraldus.
Lisaks jäävad osaleja enda kanda päevarahad ja muud kohapealsed kulud.

Keda ootame kandideerima?

Muusikaettevõtteid, kel on juba käimasolevad eksporditegevused antud turul või läbimõeldud plaan seal tegutsemise käimalükkamiseks. Kohtade arv on piiratud, mistõttu eelistame igast ettevõttest kuni ühte esindajat, vabade kohtade olemasolul on võimalik suurem osalus.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks palume täita lühikese küsimustiku SIIN, milles on lühidalt välja toodud Sinu/Sinu artistide plaanid, eksporditegevused Rootsi turul ja huvi osalemiseks inspiratsioonireisil.

Kandideerimine on avatud 16. augustini (k.a) kuni kell 23.59.

Küsimuste korral kirjutada e-posti aadressil kertu@musicestonia.eu.

Valiku teeb Music Estonia kokkupandud ekspertgrupp, välja valitakse 8 ettevõtet.

 

Tutvu külastatavate ettevõtetega (nimekiri täieneb):

Headstomp Productions on üks Rootsi edukaimaid iseseisvaid artistidega töötavaid ettevõtteid, mille asutasid 2002. aastal Kristian Larsson ja Mikael Gustavsson. Neil on partnereid üle maailma ja töötavad artisti vajadustest lähtuvalt kõigega alates väikestest gig’idest kuni rahvusvaheliste reliiside ja tuurideni. Headstompi peamised tegevussuunad on tuurikorraldus (booking, produktsioon, organiseerimine), label management ja manageerimine. Tänapäeval seostatakse Headstomp Productionsi nime kvaliteediga, olenemata žanrilisest kuuluvusest.

Dimberg Jernberg Management on Skandinaavia mänedžment, mille asutasid kogenud muusikaettevõtjad Marie Dimberg ja Tomas Jernberg 2017. aasta lõpus. Marie ja Tomase mitmekesised taustad artistide karjääride arendamises nii kohalikult kui ka rahvusvaheliselt täiendavad üksteist hästi, luues tugeva ja põhjamaise mänedžmendi. Mänedžmendi artistide nimekirjast leiab teiste seas nii Peter Jöbacki ja Per Gessle kui ka mitmeid noorema põlvkonna säravaid tähti.

Cosmos Music on Rootsi suurim sõltumatu muusikaettevõte, millel on eraldiseisvad üksused nii plaadifirmade kui ka kirjastamise vallas. See asutati algselt Stockholmis üle poole sajandi tagasi ja on tänaseks modernne, uuenduslik ja tulevikku vaatav globaalse haardega muusikaettevõte. Nende mitmekesine artistide, laulukirjutajate ja produtsentide nimekiri tagab, et loovus on alati tegevuste südames.

Pitch & Smith on 2007. aastal asutatud rahvusvaheline booking-agentuur, mis esindab Euroopas ja Ühendkuningriigis aritiste kogu maailmast. Ühendades aastatepikkuse kogemuse ja tausta elava muusika vallas, on neil asjatundlik arusaam live-turneest ja selle paljudest ainulaadsetest detailidest. Hoides suhtlust sujuvana kõikidel tasanditel, püüavad nad tagada, et nii artist, promootor kui ka publik oleksid alati toetatud ja rahul. “Kuna oleme ise innukad muusikafännid, usume kirglikult igasse oma nimekirjas olevasse artisti ja oleme pühendunud elava muusika elushoidmisele,” kirjutavad nad oma kodulehel.

TEN Music Group on sõltumatu 360-kraadi ettevõte, mille tegevused hõlmavad salvestamist, avaldamist, laulude kirjutamist, artistide arendamist ja produktsioone. Suurepärastest plaadifirmadest inspireeritult on nende idee sõlmida lepingud Rootsi andekaimate artistidega ja viia nad rahvusvahelisele turule. Tänapäeval koosneb TEN Music Groupi artistide nimekiri muusikutest, nagu Zara Larsson, Erik Hassle ja Niki & the Dove ning produtsentidest/laulukirjutajatest nagu Benjamin Ingrosso, Louise Lindberg ja Philip Holmgren. Ettevõte usub, et just väikeseks ja sõltumatuks jäämine on nende artistide, produtsentide, laulukirjutajate ja töötajate harmooniliseks koostööks edu saavutamisel otsustav tegur.

Fasching on Stockholmis asuv kontserdisaal, klubi, restoran ja baar. Alates loomisest 1977. aastal on Faschingist saanud Skandinaavia suurim džässikorraldaja, olles tuntud ka rahvusvaheliselt. Faschingi ruumides toimub aastas üle 250-300 kontserdi ja 100 klubiõhtut ligikaudu 80 000 külalisele, lisaks iga aasta oktoobris 10-päevane Stockholmi džässifestival, mille tegevuste sõlmpunktiks on Fasching nii korralduslikult kui ka festivali ühe pealavana. Ainulaadseks teevad asutuse selle omanikud: Rootsi Jazzmuusikute Ühenduse (FSJ) kaudu kuulub see džässmuusikutele endile ja ligi 2000-liikmelise Faschingi Sõprade Ühenduse kaudu selle publikule.

Luger on nii välismaiste artistide ja bändide tuuritamise edendaja kui ka Rootsi muusikute broneerimisagentuur nii kogu maailmas kui ka Skandinaavias. Oleme ka festivalide promootor kahele Rootsi festivalile – Way Out West ja Åre Sessions. Alates ettevõtte loomisest 1991. aastal on nende peamine eesmärk olnud tulevaste bändide ja põneva uue muusika toomine Skandinaaviasse.

Kontaktreisi toimumist toetab EAS Regionaalfondi vahenditest.