Uudised

Startup Stock Photos

Kandideeri praktikale agentuuri Overground Music Bukarestis

Ühel muusikavaldkonnahuvilisel Eestist on sel sügisel võimalus minna kolmeks kuuks tasustatud praktikale Rumeeniasse Bukaresti artistide karjääri mitmekülgse arendamisega tegelevasse agentuuri Overground Music.

Overground Music töötab hetkel 12 Rumeenia olulisima alternatiiv-, indie- ja rokkartistiga, nagu The Mono Jacks, Robin and the Backstabbers, byron, Grimus ja Lucia, tegeledes nii igapäevase administreerimise, esinemiste kokkuleppimise ja nende korraldamisega, kommunikatsiooni ja muu promotsiooniga.

Muuhulgas on see viie töötajaga ettevõte Rumeenia juhtiva muusikavaldkonna konverentsi ja esitlusfestivali Mastering the Music Business kaaskorraldaja. Nad jagavad maja osade oma klientidega – kolme bändiga, kel on sealsamas prooviruumid, aeg-ajalt saadakse kokku ühiseks filmiõhtuks, albumi eelkuulamiseks või muuks olenguks.

Praktikandi ülesanded

Praktikant saab töötada erinevate digiplatvormide ja raadio monitooringutööriistadega; tegeleda artistide kommunikatsiooniga ning täiendada andmebaasi nii ajakirjanike kui ka erinevate promoplatvormide osas; osaleda Mastering the Music Business esitlusfestivali artistide valikul; minna tuurile koos mõne nende artistiga ning abistada, kus võimalik. Samuti on praktikandil võimalus panustada ettevõtte rahvusvaheliste suhete arendamisse – nii mitmete esitlusfestivalide ja konverentsidega Euroopas kui ka sarnaste agentuuride leidmisel mujalt maailmast.

Praktikandilt oodatakse vähemalt kord kuus ühte blogipostitust oma tegevuste ja kogemuste kohta ning praktika lõppedes kirjalikku kokkuvõtet õpitust, mille ta esitab Music Estoniale.

Vajalikud omadused ja oskused

Sobiv praktikant on proaktiivne, motiveeritud ja paindlik; ta on muusikavaldkonna entusiast, loov ja kiire mõtleja ja tegutseja. Kindlasti peaks praktikant olema kursis ülemaailmse indie-, alternatiiv- ja rokkmuusika skeenega – alustades Nirvanast kuni Billie Eilishini, David Bowiest Radioheadini.

Praktilise poole pealt on vajalik väga hea inglise keele oskus nii kõnes kui kirjas, ladus MS Office programmide ja G Suite kasutamise oskus (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Sharepoint, Google Sheets, Google Calendar), kasuks tuleb mõningane kogemus Adobe Photoshopiga töötamisel. Töökogemus kommunikatsioonivaldkonnas on eeliseks, kuid mitte hädavajalik.

Praktiline info

  • Praktikant tegutseb Bukarestis Overground Music kontoris, kolm metroopeatust kesklinnast, Bukaresti Polütehnikaülikooli tudengilinnaku lähedal.
  • Praktika algab septembri lõpus või oktoobri alguses ja kestab jõuludeni. Täpsed kuupäevad täpsustuvad ning on sobitatavad.
  • Lennu- ja majutuskulud on kaetud, lisandub netotasu u 500 € kuus.
  • Praktikandiga sõlmib lepingu Music Estonia.
  • Praktikant peaks olema valmis osalema koos programmi partnerite ja vastuvõtva ettevõttega ettevalmistamistaval seminaril, mis toimub juba 18. septembril Reeperbahn Festivali ajal Hamburgis. Festivalipass, lennud ja 2 ööd majutust on kaetud.

Kandideerimiseks saada hiljemalt 5. septembril CV ja vabas vormis ingliskeelne motivatsioonikiri Marii Reimannile aadressil marii@musicestonia.eu.
Otsusest anname teada hiljemalt 9. septembriks.

Programmi kaasrahastatakse Euroopa Komisjoni programmist Loov Euroopa, mida koordineerib Music Estonia, viies seda ellu koostöös partneritega WHY Portugal ja FACTORY 92.