Uudised

Kandideeri praktikale muusikakirjastusse Lusitanian Music Publishing Lissabonis

Ühel muusikavaldkonnahuvilisel Eestist on sel sügisel võimalus minna kolmeks kuuks tasustatud praktikale Portugali Lissaboni muusikakirjastusse Lusitanian Music Publishing.

Lusitanian Music Publishing kuulub koos plaadifirmadega Lusitanian Music ja European Phonographic gruppi Saraiva Canejo Leitão Lda. Grupi asutaja on pikaajalise ja laiahaardelise muusikavaldkonna kogemusega Nuno Saraiva. Grupi kirjastusharu tegeleb autoriõiguste haldamisega, muusika paigutamisega filmidesse, televisiooni ja reklaamidesse ning tulude kogumisega artistide tarbeks. Ettevõttes töötab kolm inimest.

Praktikandi ülesanded

Praktikant saab ülevaate enam kui 300 000 ettevõtte poolt esindatud loost, tegeleb andmebaaside haldamisega ning teeb koostööd kommunikatsiooni- ja loovtiimiga. 
Tänu sellele, et ettevõte jagab kontorit veel kolme muusikavaldkonna ettevõtte/organisatsiooniga nagu Level:UP Distribution, Lisbon Music Supervision ja AMAEI, saab praktikant teadmisi ja kogemusi ka nende tegevusalalt.
Praktikandilt oodatakse vähemalt kord kuus ühte blogipostitust oma tegevuste ja kogemuste kohta ning praktika lõppedes kirjalikku kokkuvõtet õpitust, mille ta esitab Music Estoniale.


Vajalikud omadused ja oskused

Sobiv praktikant soovib õppida tundma muusikakirjastuse administreerimise köögipoolt, on motiveeritud ja iseseisev, kuid on julge küsimusi esitama, pöörab erilist tähelepanu pisiasjadele, teda paelub uue muusika avastamine. 
Praktilise poole pealt on vajalik väga hea inglise keele oskus, programmide Excel või Numbers vaba valdamine ja üldine “numbritelembus”, nii PC kui MACi oskuslik kasutamine. Kasuks tulevad kogemused WordPressi ja SurveyMonkeyga, uudiskirjade jm koostamisega. Praktikandil võiks olla huvi metaandmete vastu – nendega töötamine võib teinekord olla üpris igav, kuid on sellel alal ülioluline.


Praktiline info

  • Praktikant tegutseb jagatud kontoris, mis asub Palacio Baldaya hoones Benfica piirkonnas Lissabonis.

  • Praktika algab septembri lõpus või oktoobri alguses ja kestab jõuludeni. Täpsed kuupäevad täpsustuvad ning on sobitatavad.

  • Lennu- ja majutuskulud on kaetud, lisandub netotasu u 500 € kuus.

  • Praktikandiga sõlmib lepingu Music Estonia.

  • Praktikant peaks olema valmis osalema koos programmi partnerite ja vastuvõtva ettevõttega ettevalmistamistaval seminaril, mis toimub juba 18. septembril Reeperbahn Festivali ajal Hamburgis. Festivalipass, lennud ja 2 ööd majutust on kaetud.


Kandideerimiseks saada hiljemalt 5. septembril CV ja vabas vormis ingliskeelne motivatsioonikiri Marii Reimannile aadressil marii@musicestonia.eu.
Otsusest anname teada hiljemalt 9. septembriks.


Programmi kaasrahastatakse Euroopa Komisjoni programmist Loov Euroopa, mida koordineerib Music Estonia, viies seda ellu koostöös partneritega WHY Portugal ja FACTORY 92.