Uudised

Kes on tänavused Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2023 nominendid?

Selgunud on tänavused Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2023 (EMEA’23) nominendid, kes valiti välja enam kui 325 kandidaadi seast. Võitjad selguvad juba üheksandat korda toimuval EMEA galal 6. aprillil, mil tunnustatakse kodumaise muusikavaldkonna aasta silmapaistvamaid tegijaid, kelle panus valdkonda või valdkonna edendamisesse oli eelmisel aastal märkimisväärne. Sel aastal jagatakse auhindu välja üle 30 kategoorias. 

Rõõm on sel aastal lisandunud seitsme uue kategooria üle, milleks on kirjastaja, miksija, masterdaja, salvestaja, videokunstnik, visuaallahenduste looja ja muusikasõbralikuim ettevõte. See annab tunnistust valdkonna laienemisest ja kasvavast professionaalsusest”, sõnas EMEA’d korraldava Eesti muusikaettevõtluse esindusorganisatsiooni ja arenduskeskuse Music Estonia juht Ave Tölpt.  

 Valdkondlikke žüriisid juhtisid Jazzkaare turundusjuht Eva Saar (muusikaturundus ja -kommunikatsioon), artistide managerid Toomas Olljum ja Danel Pandre (artisti tugistruktuurid), Alexela kontserdimaja tegevjuht Aivar Sirelpuu (muusikasündmuse korraldus), disanibüroo Ruum 414 juht Martin Veisman (disainilahendused) ja Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt (valdkonnaülesed auhinnad). 

Tutvu tänavuste nominentidega ning loe žüriide kommentaare SIIN.

EMEA 2023 võitjaid tunnustatakse 6. aprillil toimuval galal Kultuurikatlas. Sellele eelneb, samal päeval Erinevate Tubade Klubis aset leidev kodumaise muusikasektori arengusuundadele keskenduv Eesti muusikaturu fookuspäev.  

EMEA eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda valdkonda edendavatele isikutele.

EMEA 2023 peakorraldaja on Music Estonia koostöös Eesti Fonogrammitootjate Ühingu, Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liiduga.

EMEA 2023 toetajad on: Piletilevi, Muusikalinn Tallinn, EAS ja Regionaalarengu fond, Radiustech Production, Öun Drinks, AdGorilla, Meeskond, Kultuurikatel, Terminal.

Eesti muusikaturu fookuspäeva korraldab Tallinn Music Week koostöös Music Estoniaga. 

 

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad: 

Koduleht: https://emea.musicestonia.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/eestimuusikaettevotluseauhinnad

Instagram: https://www.instagram.com/muusikaettevotluseauhinnad/