Uudised

Maarja Nuut esineb sel nädalal Reeperbahni esitlusfestivalil

Maarja Nuut esineb sel nädalal Euroopa ühel olulisemail esitlusfestivalil Reeperbahn Festival, mis toimub 22.–25. septembril Hamburgis. Maarja esitleb festivalil oma tänavu ilmunud sooloalbumit “Hinged”.

Helilooja ja muusik Maarja Nuut avaldas augustis oma kolmanda sooloalbumi “Hinged”. Kauamängiv sündis spontaansetest helikatsetustest ja kujuteldavatest kohtumistest lahkunud sugulastega. LP pealkiri sümboliseerib ühendusi mineviku ja tuleviku vahel, kus sõna “hinge” tähistab inglise keeles ühendust, mis elemente koos hoiab. Kõik plaadil kõlavad lood on kirjutanud ja produtseerinud Maarja ise ning kolmel lool teeb ta koostööd Šveitsi avangardse jazz-trummari Nicolas Stockeriga. Nii rahvusvahelist kui ka kohalikku muusikamaailma võlunud “Hinged” albumi esitluseks on Maarja üles ehitanud uue kava modulaarsüntesaatoritega.


Reeperbahni programmis on Maarja kontserdi esitlejaks rahvusvaheline algatus Keychange, mille eesmärgiks on muuta muusikatööstus kaasavamaks ning toetada festivale ja muusikaorganisatsioone soolise tasakaalu saavutamisel. Keychange partneriks Eestis on Tallinn Music Week ja saadikuks Music Estonia juht Ave Tölpt


Reeperbahn Festival
on igal aastal Saksamaal Hamburgis toimuv oluline muusikavaldkonna festival ja konverents, mis toimub seekord 16. korda. Igal aastal külastab Reeperbahni ligikaudu 35 000 inimest. Lisaks pea 500 kontserdile pakub festival mitmesuguseid kunsti, filmi ja kirjandusega põimitud sündmusi ning muusikatööstuse konverentsi.


Maarja Nuudi kontsert leiab aset reedel, 24. septembril Resonanzraumis, Hamburgis. Eesti artistidest on sel festivalil varasemalt osalenud Tommy Cash, NOËP, U: & ekke, Ewert and the Two Dragons ja HOAX.

Seotud uudised