Uudised

Maarja Nuut esineb täna Euroopa ühel suurimal festivalil The Great Escape

Maarja Nuut esineb täna ühel Euroopa suurimal esitlusfestivalil The Great Escape, mis toimub 11.-14. mail Brightonis. Maarja esitleb festivalil oma tänavu ilmunud sooloalbumit “Hinged”.

Helilooja ja muusik Maarja Nuut avaldas augustis oma kolmanda sooloalbumi “Hinged”. Kauamängiv sündis spontaansetest helikatsetustest ja kujuteldavatest kohtumistest lahkunud sugulastega. LP pealkiri sümboliseerib ühendusi mineviku ja tuleviku vahel, kus sõna “hing” tähistab inglise keeles ühendust, mis elemente koos hoiab. Kõik plaadil kõlavad lood on kirjutanud ja produtseerinud Maarja ise ning kolmel lool teeb ta koostööd Šveitsi avangardse jazz-trummari Nicolas Stockeriga. Nii rahvusvahelist kui ka kohalikku muusikamaailma võlunud “Hinged” albumi esitluseks on Maarja üles ehitanud uue kava modulaarsüntesaatoritega.

The Great Escape on üks Euroopa suurimaid esitlusfestivale, kus Brightoni 30 erinevas kontserdipaigas astuvad üles enam kui 500 artisti üle maailma. Festivali raames toimub ka konverents, mis toob kokku uute talentide otsinguil oleva rahvusvahelise muusikatööstuse. Varasemalt on festivalil esinenud NÖEP, Ewert & The Two Dragons, Iiris ja Ingrid Lukas. 

“Suurtel rahvusvahelistel esitlusfestivalidel ülesastumine loob artistile võimaluse esitleda oma loomingut olulistele kontaktidele rahuvusvahelises muusikatööstuses, kõnetada uusi kuulajaid, algatada uusi koostöid ning näha, mis muusikaettevõtluse skeenel hetkel toimumas on. Sihitud strateegilise lähenemisega on võimalik nendelt festivalidelt leida väga olulisi rahvusvahelisi tegijaid ja kontakte ning meil võimalik neid delegaatidena ka Eestisse tuua” kommenteeris Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt. 

“Väga oluline on samuti toetus artisti reisikuludele, kes on juba esitlufestivalidele valitud. Kuna sellised ettevõtmised on väga kallid, siis algatasime eelmisel aastal Eesti Autorite Ühinguga ekspordifondi. Pilootvoorust oleme saanud aasta jooksul toetada 27 Eesti artisti ülesastumist rahvusvahelistel festivalidel. Kindlasti otsime võimalusi, kuidas selle projektiga ühiselt jätkata,” lisas Tölpt. 

The Great Escape Festivalil osalevad seekord Eestist veel Ave Tölpt ja Marii Reimann Music Estoniast, Kristo Rajasaare Raadio 2st ja Eva-Johanna Lepikov Tallinn Music Weekist.

 

Maarja Nuudi kontsert leiab aset 13. mail kell 19.30 St. Mary kirikus, Maarja kontserttuur jätkub juba Helsingis.