Uudised

Meil on uus juhatus

14. septembril toimus meie liikmete üldkoosolek, kus valiti organisatsioonile järgnevaks kaheks aastaks uus juhatus. Eelmisest koosseisust hääletasid liikmed taas juhatusse Eva Saare, Helen Sildna, Tambet Mumma ja Thea Zaitsevi, esimest korda Bert Prikenfeldi, Maarja Nuudi ja Roman Demtšenko. Lisaks kuulub põhikirja järgi juhatusse tegevjuht Ave Tölpt.

Music Estonia juhatuse moodustavad:

  • Ave Tölpt, Music Estonia tegevjuht,
  • Bert Prikenfeld, muusikaprodutsent, kes pälvis äsja ka Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel aasta muusikaprodutsendi tiitli,
  • Eva Saar, festivali Jazzkaar produtsent,
  • Helen Sildna, festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva peakorraldaja,
  • Maarja Nuut, rahvusvaheliselt aktiivne muusik ja helilooja,
  • Roman Demtšenko, kontserdiagentuuri Damn.Loud asutaja ja promootor, festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva muusikaprogrammi ja produktsiooni juht,
  • Tambet Mumma, muusikaettevõtte Moonwalk kaasasutaja ja tegevjuht, Getter Jaani ja Stefani manager, Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse liige,
  • Thea Zaitsev, NOËPi, Mick Pedaja ja Sander Mölderi manager, management’i ja muusikakirjastuse Tier Music asutaja ja juht.

Organisatsiooni tegevjuht Ave Tölpt tõdes, et juhatusse kandideeris seekord rekordarv liikmeid, kokku 13 muusikavaldkonna esindajat, mis on seni suurim osalus. “Mul on tõesti väga hea meel, et meie liikmed on organisatsiooni arengusse panustamisest juhatuse tasandil huvitatud,” kommenteeris Tölpt. “Eesmärk oli juhatusse kaasata võimalikult palju eri sihtrühmade esindajaid ja see õnnestus suurepäraselt! Näen, et tänane koosseis moodustab hea terviku ja võimaldab organisatsiooni kõiki meie sihtrühmi arvesse võttes strateegiliselt edasi arendada.”

Uuesti juhatusse valitud Jazzkaare produtsent Eva Saar oli samuti rahul värske koosseisu mitmekülgsusega. “Pean väga oluliseks, et Music Estonia juhatuses oleks oleks esindatud nii rahvusvaheline kui ka riiklik mõõde ja olulisemad organisatsiooni sihtgrupid – artistid, kontserdimajad ja -klubid ning festivalid. Rõõmustan, et uus juhatus kõiki neid tasandeid katab!”

“Music Estonia on meie valdkonna tugevaim eestkõneleja ning viimased kaks aastat on organisatsiooni tegevustes olnud märgilised, kuna fookus on lisaks rahvusvahelisele muusikaekspordile asetunud ka siseriiklikult selgele kohale. Kultuurikorraldajatele keerulises kevades ja suves on Music Estonia tõestanud, et täna meie valdkonnas ilma Music Estoniata ei saa ning tänu organisatsiooni tugevale tööle oleme võitnud kõik. Seda tõestab ka viimasel aastal toimunud liikmete hulga suur kasv sõltumata žanritest,” tõi Saar esile organisatsiooni kiire arengu.

Juhatuse värske liige kontserdiagentuuri Damn.Loud asutaja ja promootor ning festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva muusikaprogrammi ja produktsiooni juht Roman Demtšenko loodab aga Music Estonia töösse tuua rohkem sõltumatute korraldajate ja klubide hääli. “Kuna olen kontserdikorraldajana igapäevatöös seotud enamiku Baltikumi agentide ja promootoritega ning nii suuremate kui ka väiksemate klubide ja kontserdipaikadega, tunnen, et oman head ülevaadet Eesti ja Baltikumi muusikavaldkonnas toimuvast,” tõi ta välja juhatusse kuulumise olulisuse.

“Samuti on tähtis pöörata suuremat tähelepanu Eestis tegutsevatele vene muusikutele ja kollektiividele. See on Eesti muusikaelus väga oluline teema, mida kiputakse paraku unustama, aga mida tuleks kindlasti rohkem esile tõsta. Usun, et saan olla eestkõneleja ka selles. Olen väga põnevil, et saan kasutada uut võimalust Eesti muusikaellu panustamiseks, eriti praegusel erakordsel ajal,” kommenteeris Demtšenko.

Music Estonia juhatus on kaasatud organisatsiooni, selle tegevuste ja seega ka laiemalt muusikavaldkonna strateegilisse arendamisse.

Seotud uudised