Uudised

Music Estonia avab Eesti muusikamanagere koondava haru

Muusikaettevõtete arenduskeskus ja ekspordikontor Music Estonia avab uue haru, milleks on Eesti managere koondav võrgustik Music Estonia Managers (MEM). Võrgustiku missiooniks on arendada nii rahvusvaheliselt kui ka regionaalselt manageride tegevust, kontaktibaasi ning elavdada omavahelist koostööd. Nüüdsest on arenduskeskusel kaks suunatud haru, sh kontserdikorraldajaid- ja paiku koondav Music Estonia Live (MEL), mis on avatud juba 2019. aastast (nimetuse Live Music Estonia all).

Manageride võrgustikku hakkab juhtima Music Estonia nõukogu liige ja hinnatud artistimanager Thea Zaitsev, kes kujundab edukalt oma ettevõtte Tier Music alt artistide NOËP, Alika, Sander Mölder, Mick Pedaja, Frederik Küüts ja Raul Ojamaa karjääri ning tegeleb lisaks ka kirjastustegevusega. Varasemalt on manageride kogukonda kokku toonud pikaajalise kogemusega kultuurikorraldaja ja muusikamanager Leelo Lehtla, kes on nüüd nõuandvas rollis võrgustiku liikmena. Ekspertgruppi kuulub ka Music Estonia projektijuht ja manager Marii Reimann.

Thea Zaitsev toob esile õige ajastuse haru loomiseks: “Olles isiklikult Eesti muusikaturul toimetanud juba üle kümne aasta, millest esimesed aastad resideerusin Taanis ning seejärel Londonis, on mul olnud rõõm jälgida kõrvalt Eesti muusikaturu professionaliseerumist. Järjepidev areng on toonud valdkonda juurde nii noori entusiaste kui ka juba professionaalselt muusikavaldkonna tugistruktuurides toimetajaid, kes on meie karjääriredeli alguses toimetava muusiku või manageri parimad eeskujud. Just seetõttu oleme koos Music Estoniaga leidnud, et on õige aeg anda kohalikele tegijatele hoogu juurde just neile suunatud professionaalse haruga, mille eesmärgiks on nii kohapealse muusikavaldkonna omavaheline suhtlus kui ka ekspordi suunal toimetamise innustamine.”

Music Estonia tegevjuht Ave Sophia Maria Tölpt näeb selles potensiaalikat tulevikusuunda. “Meie riigi muusikaettevõtluse suurust arvesse võttes on selline koondumine ainuõige valik. Harude loomine muudab ühe alavaldkonna pädevaks rahvusvaheliste võrgustike silmis ja aitab kujundada eri valdkonnas tegutsevatele manageridele vajalikke arutelusid, kus saab käsitleda päevakajalisi väljakutseid ja vahetada kogemusi. Mida rohkem professionaalseid managere, seda paremad võimalused on Eesti artistidel olla ka mujal maailmas nähtavamad ja kuuldavamad.

Music Estonia 100-pealine liikmeskond koosneb täna ligi 20 mänedžmendina toimetavast ettevõttest, kus on artistide managere väga erinevatest valdkondadest – klassikast, jazzist, maailmamuusikast, alternatiivmuusikast popini.

Tölpt lisab: “Kindlasti jätkub ka pidev suhtlus meie teiste valdkondade esindajatega liikmeskonnas. Just paar nädalat tagasi kutsusime nii Live võrgustiku esindajad (kontserdipaigad ja -korraldajad) kui ka managerid, artistid ja muud ettevõtted (sh stuudiod, kirjastajad, plaadifirmad jt ettevõtted) kokku ühisteks aruteludeks, et paremini tunnetada iga alamvaldkonna vajadusi, arengusoove ja rahvusvahelise tegevuse suunitlust.

Vaata, kes on Music Estonia liikmed SIIN.

Manageride võrgustiku eeskirja ja tingimused leiab SIIT