Uudised

Music Estonia delegatsioon, Erki Pärnoja ja meisterjaan Eurosonic Noorderslagil

Täna, 17. jaanuaril algab Hollandis, Groningenis esitlusfestival Eurosonic Noorderslag. 17.–20. jaanuarini kestval suursündmusel on kohal ka Music Estonia delegatsioon, eesti artistidest esitavad oma loomingut Erki Pärnoja ja meisterjaan.

Erki Pärnoja astub üles 18. jaanuaril kell 21.30–22.15 teatris Der Aa-Theater, meisterjaan musitseerib aga 18. jaanuari öötundidel 01.15–02.00 Groningeni peaväljaku klubis Mutua Fides.

Helilooja, kitarristi ja multiinstrumentalisti Erki Pärnoja muusikat on kirjeldatud kui helimaastikke kujutletavale filmile. Tema 2017. aastal ilmunud esimene täispikk sooloplaat „Efterglow“ on mõtteliseks järjeks 2015. aasta debüüt EP-le „Himmelbjerget“. Pärnoja on üks kolmest Tallinn Music Week 2017 artisti-auhinna võitjast. Festivali delegaadid toonitasid tema muusika ainulaadset põhjamaist laengut, impressionistlikke kitarrikäike, filmilikku kõlapilti ning kogu bändi kõrget pillimängu taset. 

Etno-tekno ekstsentrik

meisterjaan kasutab muusikaloomeks peamiselt parmupille ja elektroonikat, lastes kuuldavale mõjutusi teknost, joikumisest, räpist ja folgist. Kehastades sümbioosi ürgse ning kaasaegse tehnoloogia, samuti iidse ning kaasaegse mõtlemise vahel, on tema eesmärgiks tekitada heli, mida kunagi varem pole kuuldud.

1996. aastal alguse saanud Eurosonic Noorderslag on üks olulisemaid ja suurimaid muusikavaldkonna kogunemisi. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa muusikutele, viimane festivalipäev on Hollandi artistide päralt. Eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku, võtab Eurosonic Noorderslag igal aastal fookusesse ühe riigi – 2018. aastal on selleks Taani.

Suursündmusel esineb tavapäraselt üle 300 artisti kogu Euroopast ja sellest on saanud tõhus uue muusika hoogustaja. Kontserte ja konverentsi külastab aga enam kui 4000 delegaati, kellest ligikaudu 400 on mitmesugustelt rahvusvahelistelt festivalidelt.

Eesti muusikutest on Eurosonicul varem üles astunud näiteks Iiris, Trad.Attack!, Tommy Cash ja Elephants from Neptune.

Tutvu festivaliga.

Foto autor on Siese Veenstra.

Seotud uudised