Uudised

Music Estonia osaleb EXIT festivalil toimuval maailmamuusika konverentsil WOMBA

Täna algab Serbias Novi Sadis, selle aasta ühes Euroopa kultuuripealinnas, EXIT muusikafestival, mis toob rohkem kui 40 lavale kohale üle 1000 artisti. Festival on kahel korral pälvinud ka Euroopa festivali auhindadel parima Euroopa suurfestivali auhinna. Festivalil on ka eriline asukoht, milleks on 17. sajandi Petrovaradini kindlus Danube jõe kaldal. 

Sedapuhku osaleb Music Estonia laupäeval, 9. juulil kell 15.30–17.00 festivali raames toimuval maailmamuusika konverentsil WOMBA muusika ekspordikontorite arengutele suunatud paneelis. Juttu tuleb sellest, miks Balkanimaades pole veel vastavaid tugistruktuure loodud ning kuidas võiks siinseid muusikaturge rohkem toetada ja märgata. Peetakse arutelu Euroopa ekspordikontorite asutamisest ja toimimisest, kus üheks näiteks on ka Eesti. Eksperdid jagavad oma kogemusi ja avavad muusikatööstuse toimimismudeleid oma riikides. 

Paneeli modereerib Balazs Weyer, Hangvető programmijuht Ungarist. Sõna võtavad Ave Tölpt, Music Estonia tegevjuht, Benjamin Demelemester, Prantsuse muusika ekspordikontori rahvusvaheliste projektide juht, Martin Cuff, Serbia peaministri turismi ja loomemajanduse nõunik ja Ivan Petrović, sihtasutuse EXIT juhatuse esimees.

EXIT festival on ka HEMI (Hub for the Exchange of Music Innovation) projekti üheks suurpartneriks.