Uudised

Music Estonia seminar: muusika ja film 12. oktoobril SuperNova kinos Tallinnas

12. oktoobril algusega kell 18.00 toimub BFMis, SuperNova kinos Music Estonia seminarisarja SÜNKROON avaüritus. Seminaril kõnelevad produtsent ja muusikatoimetaja Michael Pärt ja Soome filmihelilooja Tuomas Kantelinen. Avasõnad lausub ja seminarile järgnevat küsimuste-vastuste vooru juhib Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa

SÜNKROON on Music Estonia uus programm, mille eesmärk on arendada muusika ja audiovisuaalmeedia sektori koostööd Eestis ja rahvusvaheliselt. Fookuses on muusika filmides, mängudes, reklaamides ning laiemalt brändide kommunikatsioonis. 

Michael Pärt (EE) seletab lahti, kuidas muusika filmi jõuab, millised oskused on vajalikud, et olla filmihelilooja ning kuidas neid omandada. Ta arutleb Eesti filmimuusika hetkeolukorra üle ning mida on vaja teha selleks, et oleksime tulevikus läbilöögivõimelised ka rahvusvaheliselt.

Michael Pärt on enam kui 15-aastase kogemusega produtsent ja muusikatoimetaja. Tal on magistrikraad filmi- ja telemuusika loomises Londonis Kingston University’st. Ta on teinud koostööd näiteks Björkiga ning režissööride Peter Jacksoni, Francis Ford Coppola ja Tom Hooperiga. Michael Pärt on Arvo Pärdi keskuse kaasasutaja ja juhatuse esimees.

Tuomas Kantelinen (FI) räägib, kuidas temast sai filmihelilooja ning mida on vaja, et selles valdkonnas läbi lüüa – esmalt oma kodumaal, siis Euroopas ja seejärel rahvusvaheliselt.

Tuomas Kantelinen kirjutab nii filmi- kui ka kontsertmuusikat. Ta õppis klassikalist kompositsiooni oma kodumaal Soomes, Sibeliuse akadeemias ja tema teosed on kõlanud enam kui 50 linateoses.

Üritus on tasuline.

täispilet – 15€
sooduspilet (õpilastele, tudengitele ja ME liikmetele) – 5€
Pileteid saab osta klikkides siia.

Seminar toimub inglise keeles.

SÜNKROON Facebookis

Seotud uudised