Uudised

Music Estonia tegevjuhi Ave Sophia Maria Tölpti avasõnad Eesti Muusikaettevõtluse auhinnad 2023 galal

Hea Eesti muusikatööstus, partnerid ja sõbrad! 

Milline esindatus ja milline õhtu, mul on tohutult hea meel teid siin tervitada. Kuulsime just Valtri poolt neid märgilisi numbreid. Tõepoolest anname me välja täna suurima koguse auhindu ja meid on siin Kultuurikatlas võrratult palju. 

Korralduses oleme järjest rohkem mõelnud sellele, kuidas tunnustada neid tegijaid, kes on juba muusikavaldkonnas tugevalt kanda kinnitanud ja laiendada tunnustust sinna, kus on esil tugev spetsialiseerumine. Hästi oluline on, et ka need ettevõtted, mis muusikavaldkonda reaalselt investeerivad, oleks taas esile toodud ning ära märgitud – tänu sellistele panustele nähakse kultuurivaldkonda ja siin toimivat ettevõtlust inspireeriva, tulutoova ja jätkusuutlikuna. Anname taaskord välja mitu säravat eriauhinda. See kõik annab ainult tunnistust muusikaettevõtluse laienemisest, aga ka justnimelt järjest kõrgemast spetsialiseerumisest. 

Olles ise ka valdkonnaüleste auhindade žüriitöö eestvedaja, tean kuivõrd paelus eksperte tänavuste nominentide mitmekülgsus ja need riskid, mis muusikaettevõtjad oma õlule on võtnud, käivitades nii uusi sündmusi kui ka arendades oma ettevõtet märkimisväärsete tulemustega edasi. Väga uhke on näha erinevaid tegutsejaid nii tehnoloogiaettevõtte, helistuudiote, kirjastajate, agentuuride, plaadifirmade, mänedžmentide jpt näol kõrvuti tulemusrikkalt tegutsemas, muusikavaldkonda arendamas ja kasvatamas. See on märgiline. 

Sama uhke on näha kõige selle realiseerumist rahvusvahelisel tasandil – meie profesionaalidel läheb edukalt, oleme võrgustunud, meil on head kontaktid, meid hinnatakse kõrgelt ning on olemas järjepidev koostöösoov. Seda igal tasemel ja alavaldkonnas, mida tagab ainult tugev alusbaas ning teadlik tegutsemine omaenda turul. Eriti, kui me teame, et peame ehitama jätkuvalt üles väga tugevat silda kogu Kesk-Euroopa, Põhja ja Balti partnerite vahel. Täna muusikaturu fookuspäeva avapaneelis kõlanud muusikapoliitika sihid on samuti selle tunnistajaks — määravaks jõuks on süsteemne valdkonna arendamine, kontaktid ja eksport. 

Aitäh teile teie raugematu panuse, kire ja huvi eest selle valdkonna arengu eest seismisel! Palju on küsitud ka väljaspool hiljuti, mis teeb meid muusikariigina eriliseks ja millele vastas üks ekspert väga tabavalti: te asute tänases, selles õiges hetkes. 

Säilitame oma momentumit! 

Tänan väga ürituse kaaskorraldajaid Eesti Fonogrammitootjate Ühingut, Eesti Autorite Ühingut ja Eesti Esitajate Liitu, strateegilist toetajat Tallinn Music Weeki, toetajaid Kultuurkapitali, Tallinna linna, EASi, peasponsorit Piletilevi ja sponsoreid Õuna, Meeskonda ja AdGorillat. Meeletu tänu Kultuurikatlale võõrustamast, Radiustehile produktsiooni juhtimist, meie võrratule projektijuhile Taavi Eskperkile ja igaühele, kes on panustanud siia sündmusesse. Kummardus meie nominentide ees! 

 

Head tähistamist!