Uudised

Music Estonia uus välisprojektide juht on Jaanika Lillemaa

Meil on rõõm teatada, et meie tiimiga on sellest nädalast liitunud välisprojektide juhina Jaanika Lillemaa!

Jaanika toob Music Estonia välisprojektide juhtimisse kaasa mitmekülgsed rahvusvahelised kogemused nii prantsuse kultuuriruumist, Eesti EL Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist Belgias ja Luksemburgis kui ka Eesti esindusorkestri produtseerimisest. Kultuurisektoris on ta seni panustanud Eesti-Prantsuse kultuurisuhete arendamisse Prantsuse Instituudi Eestis kultuuri- ja audiovisuaalvaldkonda kujundades, seejärel Brüsselis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammi koordineerides ning Eestisse naastes Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri suurprojekte juhtides, vastutades nende hulgas mitmete õnnestunud välisturneede eest.

„Rahvusvaheliste koostööprojektide ning -kogemuste võimaldamine meie muusikutele ja lavatagusele meeskonnale on oluline viis Eesti muusikavaldkonda jätkuvalt arendada. Olen väga tänulik võimaluse eest minna veelgi süvitsi endale südamelähedase muusikasektori arengu toetamises ning ootan põnevusega oma seniste kogemuste rakendamist Music Estonia tegemiste võtmes.“ kommenteerib Jaanika enda tööleasumist.

Music Estonia korraldab läbi välistegevuste Eesti esindust ning delegatsioone regionaalsetele ja rahvusvahelistele muusikatööstuse sündmustele, kus tugevdatakse ja laiendatakse oma võrgustikke. Samuti osaleme hetkel kahes suuremas Loov Euroopa projektis, millede fookus on nii väikeste ja keskmiste suurustega festivalide arendamisel kui ka muusikaprofessionaalidele ja artistidele suunatud arendusprogrammil. Anname panuse rahvusvaheliste projektide algatamisse ja osaleme aktiivselt rahvusvaheliste muusikavaldkonna organisatsioonide ja võrgustike töös. Lisaks kureerime pilootprojektina koos Eesti Autorite Ühinguga peatselt avanevat ekspordifondi.

Jaanika asub hetkel tööle 0,4 koormusega ning 16. augustist jätkab ta Music Estonia tiimis täiskohaga.

Jaanikaga saab ühendust võtta aadressil jaanika@musicestonia.eu.

Seotud uudised