Uudised

Music Estonia võtab osa 1.–3. juulil toimuvast vabaõhufestivalist D Festival

Music Estonia võtab osa 1.–3. juulil toimuvast vabaõhufestivalist Д Фестивал – Дојран (D Festival) Dojranis Makedoonias. Festival, mis sai alguse 2011. aastal, võõrustab igal aastal ligi 8000 muusikahuvilist.

Meie oleme seal seoses Euroopa projektiga: väikeste festivalide kiirendi, mille eesmärgiks on arendada välja mudel, mis aitab väiksematel festivalidel edukalt äärealadel toimima jääda.

Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt võtab sõna paneeldiskussioonis, mis on pühendatud just sellele – kuidas luua mudel, mis tagaks jätkusuutliku tegutsemise ja pakuks lahendusi tüüpilistematele probleemidele, millega väikesed festivalid tavapäraselt kokku puutuma peavad.

Meie roll projektis on vaadelda ja analüüsida partnerfestivale – millised on nende strateegiad kogukonna ülesehitamiseks ja vabatahtlike kaasamiseks, kuidas rakendatakse soolist võrdõiguslikkust ja tasakaalu, kuidas toetatakse rohelist mõtlemist ja ligipääsetavust ning tehakse koostööd turismivaldkonnaga.

Projektiga seotud uuringu osas oleme varasemalt mõtestanud ka enda liikmete Station Narva ja Intsikurmu Festivalide toimimis- ja kaasamismudelit. Tehtud järeldusi käsitleme samuti paneelis lähemalt, tuues näiteid ka mitmetest teistest eri žanrites tegutsevatest Eesti väikefestivalidest.

Projektis osalevad festivalid on D-festival Makedoonias, Ypsigrock Festival Itaalias ja Haldern Pop Festival Saksamaal. Pojekti kestel valmib antud festivalidest ja nende eesmärkidest ka videotutvustus.

Projekt kestab aastani 2024 ja projekti partneriteks on lisaks festivalidele veel Melting Pro Learning Societa Cooperativa Itaaliast ja Turismo Vivencial Hispaaniast.

Seotud uudised