Uudised

Muusikamüüjad kutsuvad ostma Eesti muusikat ja muusikute fännitooteid

27. aprillil algas kahenädalane kampaania „Osta Eesti muusikat!”, mille käigus kutsuvad muusikat müüvad ettevõtted inimesi ostma Eesti muusikat ja muusikute fännitooteid. Kampaania eesmärk on toetada muusikuid nende jaoks rahaliselt keerulisel ajal.

Eriolukorra tõttu ei ole muusikutel võimalik anda kontserte, mis tähendab, et nad on jäänud ilma oma peamisest sissetulekuallikast. Et neid toetada, algatasime kahenädalase kampaania, kus muusikat müüvad ettevõtted toovad paariks nädalaks esile just kohalikud muusikud ja nende loomingu. 

Kampaaniaga on juba liitunud ApolloRahva RaamatLasering, Biit Me Record StoreTerminal, 311.ee, Legendaarne Records, TIKS RekordsFunk Embassy RecordsSeksoundÕunaviks, CD MarketCDonlineVaiguviiul, Psühhoteek, Lejal Genes, Lejal Globe ja World Clinic – kõigi nende veebipoodidest leiab mitmesuguseid kodumaiseid helikandjaid. Lisaks saab paljude Eesti muusikute loomingut soetada platvormilt Bandcamp.

„Praegu on väga hea võimalus toetada kohalikke lemmikartiste nende loomingu soetamisega, tellides muusikat endale või tehes toreda kingituse sõbrale. Nii saab igaüks anda oma väikese panuse Eesti muusikavaldkonna jätkumisse,” kommenteeris algatust Apollo Kauplused tegevjuht Eha Pank. „Apollol on väga hea meel selles kampaanias osaleda, Eesti muusikute käekäik on meile oluline!”

Kõik, kes soovivad kampaaniaga veel liituda, leiavad selle kohta infot SIIT.
Kampaania teemaviide ehk hashtag on #ostaeestimuusikat.

Seotud uudised