Uudised

Neljas üleeuroopaline [Open] Club Day kutsub kontserdipaikadele toetust avaldama

Tuleva aasta 6. veebruaril toimub neljandat korda rahvusvaheline [Open] Club Day, mil klubid ja kontserdipaigad üle kogu Euroopa avavad oma uksed huvilistele. Sellel korral on võimalus osaleda ka sümboolselt toetusavaldusega.

[Open] Club Day päeva eesmärk on tutvustada kontserdipaikade tegevust, rääkida nende mõjust kohalikule kultuurielule ning pakkuda võimalust tutvuda telgitagustega. Tutvustatakse töökohti; räägitakse, mis alusel valmib programm, kuidas töötavad heli- ja valgustehnikud; korraldatakse arutelusid ja töötubasid. Lisaks pakutakse klubipäevaga liitunud Euroopa kontserdipaikadele võimalust vahetada mõtteid detsembris ja jaanuaris toimuvatel veebipõhistel aruteludel.


Möödunud aastal [Open] Club Day algatusega liitunud Kultuuriklubi Tempel programmijuhi Andres Tölpti sõnul oli nende ruumides koostöös Music Estonia haru Live Music Estoniaga korraldatud kultuuripoliitika teemaline arutelu kohaliku omavalitsuste esindajatega ülivajalik “See andis mulle võimaluse avatud kaartidega mängida – avatult ja ausalt rääkida, mis klubi otsustusringkonnas toimub, milline on klubi seis,” sõnab Tölpt. “Lisaks andis üritus julguse debatti pidada avaliku sektoriga, mis omakorda maandas pingeid ning andis meelekindlust edasi tegutseda.”

“Elava muusika jaoks katastroofiliselt halbadel aegadel tuleb klubidel koostööd teha ja leida kõikvõimalikke turvalisi võimalusi, et muusikud ja meie kuulajad teineteisele toeks saaksid olla ning sektor ei hääbuks,” lisab sel korral osaleva Philly Joe’s jazzklubi tegevjuht Kaspar Tammist.

Kuigi ürituse põhifookus on päevasel ajal uste avamine, algatas [Open] Club Day sel aastal ka toetusliikumise, millega kutsutakse kõiki Euroopa kontserdipaiku, klubisid, festivale ja muusikahuvilisi allkirjastama ja jagama toetusavaldust. Avalduses tuuakse välja, kuivõrd olulist rolli mängivad kontserdipaigad inimeste ühendamisel ja ühiskonna mitmekesistamisel ning miks on oluline keerulises olukorras klubisid toetada. Avaldusega saavad liituda nii kontserdipaigad, ettevõtted kui eraisikud.

[Open] Club Day’le registreerumine ja toetusavaldusega liitumine

Klubidel ja kontserdipaikadel palume osalemissoovist märku anda ka Music Estonia [Open] Club Day projektijuhile Eke Allikverele e-posti aadressil eke@musicestonia.eu.

Lisainfo ja kontakt:
Eke Allikvere
[Open] Club Day projektijuht
Music Estonia
+372 532 69 837
eke@musicestonia.eu
musicestonia.eu
openclubday.com

Seotud uudised