Uudised

Processed with VSCO with a4 preset

Selgusid rahvusvahelise arendusprogrammi HEMI Music Awards osalejad

Esmakordselt toimuv rahvusvaheline arendusprogramm HEMI Music Awards on valinud välja 27 artisti ja ansamblit üheksast Kesk- ja Kagu-Euroopa riigist, kes saavad osa mitmekülgsetest rahvusvahelise karjääri arendamisele suunatud tegevustest.

HEMI Music Awards (HMA) on artistidele suunatud programm, mille fookuses on rahvusvahelise karjääri arendamine. HMA korraldajaks on rahvusvaheline artiste ja muusikatööstuse professionaale toetav projekt Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI). Osalejad valiti välja Eesti, Poola, Tšehhi, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Kreeka artistide seast.

Programmis osalevast üheksast riigist valiti järgmisesse vooru 27 artisti – 3 igast riigist. Eesti artistidest osutusid valituks põhjamaine elektropop trio I Wear* Experiment, Hiiu kandle duo Puuluup ja tantsulist funki ja souli viljelev ansambel Lexsoul Dancemachine.

“Eesti bändide seast oli kõige raskem valikut teha. Nad olid lihtsalt nii head! 8 artisti 10-st on juba rahvusvahelisel tasemel. Lisaks professionaalsele lähenemisviisile on nendel bändidel oma isiklik helikeel, mis köitis juba esimesel kuulamisel.” ütles žüriiliige Marton Naray (Tšehhi muusikatööstuse arendusorganisatsioon SoundCzech).

Osalejad valis välja 27-liikmeline rahvusvaheline žürii, kelle seas on festivalikorraldajad, promootorid, ekspordikontorite ja kontserdipaikade esindajad ning muusikaajakirjanikud üheksast HEMI partnerriigist. Eestist on žüriiliikmetena kaasatud Tallinn Music Week festivali kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla, festivalikorraldaja Mihkel Kübar ja Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt.  

“Oli silmi ja kõrvu avav rännak Euroopa muusikaväljadel, kuhu tingimata iga päev ei satu. Juba see  andis päris hea ülevaate eri riikides tooni andvatest üleilmse popkultuuri laenu-kihtidest ja tõlgendustest ning kohalikest eripäradest. Selle põhjal võiks väga suure üldistusena öelda, et Sloveeniast tasub otsida seikluslikku artpop’i, Serbiast ehedat „veri-ninast-välja“ noiserock’i ning Poolast lihvitud produktsiooni ja kuvandiloomet. Globaalse muusikaturu nn „uus must“ võiks aga tulla ükskõik millisest antud konkursil osalenud riigist.” kommenteeris Ingrid Kohtla programmis osalevate artistide loomingut.

HEMI Music Awards 2021 koguväärtus on 36 000 eurot mis jaotub kolme etapi peale. Selle raames saavad valitud artistid osa neile suunatud arenguprogrammist ja kontaktiloomest, konsultatsioonidest rahvusvaheliste muusikatööstuse professionaalidega ning programmi viimases etapis tuge rahvusvahelisest meediakajastusest festivaliesinemisteni. 

Tutvu kõigi 27 osalejaga SIIN

Foto: I Wear* ExperimentSeotud uudised