Uudised

Tulime välja uue muusikaettevõtetele ja artistidele suunatud mentorlusteenusega

Music Estonia annab läbi oma uue teenuse Eesti muusikaettevõtetele ja artistidele võimaluse kaasata enda tegevusse väliskonsultante ning mentoreid, et aidata seeläbi arendada teadmisi muusikatööstusest, leida vastuseid oma küsimustele ning saada tuge tegevustel ekspordi suunal.

“Olen saanud mentorlust oma valdkonna tippudelt Inglismaalt, Saksamaalt ja Iirimaalt ning leian, et need on olnud mitmekülgselt üliolulised võimalused. Hea mentor on suurepäraseks toeks identifitseerimaks erinevaid tugevusi ja nõrkusi, aidates lähemale seatud eesmärkidele. On suur väärtus, kui leidub keegi, kes võtab aega, et süveneda ning jagada kõrval seisva ent siiski valdkonda hästi tundva pilgu läbi konstruktiivset ja ausat tagasisidet, mis inspireerib. Boonusena kasvab mõnusast mentorlussuhtest tihti välja pikaajalisem koostöö. See on praktiline võimalus arendada kontaktvõrgustikku, jagada kogemusi ning õppida ja kasvada.” räägib teenuse olulisusest Moon Management juht ja artistimanager Marili Jõgi.

Mentorite valikusse on kaasatud hulga erineva profiili, kogemuse ja päritoluga muusikatööstuse eksperte. Kaasatud on nii managere, agente, PR-eksperte jpt. Ka žanriliselt on mentorite profiilid eriilmelised, hõlmates nii metali, džässi, popi, klassika jt muusikastiile. Hetkel on kaasatud 24 välismentorit.

“Koolitused on alati väga kasulikud, aga usun, et kõige enam õpime, kui saame küsida tekkivaid küsimusi just siis, kui parajasti praktiliselt mingite väljakutsetega silmitsi seisame. Antud teenuse puhul on hea võimalus luua kontakt pikaajalise rahvusvahelise kogemusega professionaalidega ning saada neilt individuaalset nõu oma karjääri edendamisel. Olgu see tuurikorraldus, kommunikatsioonitegevused, muusika paigutamine filmidesse, artisti arendamine mõnel sihtturul vms. On suur väärtus leida oma tegevustele kaasamõtleja, kes mõistab ka laiemat rahvusvahelist muusikavaldkonna konteksti.” ütleb teenuse looja ja Music Estonia programmide juht Marii Reimann.

Mentor-konsultatsiooniteenus on saadaval vähemalt käesoleva aasta lõpuni. See tähendab ka seda, et programmil ei ole kindlat alguse- ega lõpuaega ning spetsialiste on võimalik kaasata just siis, kui ettevõttel või artistil on selleks vajadus. Teenust saab kasutada kas ühekordse konsultatsiooni jaoks või pikemaajaliseks mentorsuhteks. Antud projekti rahastab EAS Euroopa Liidu Regionaalfondi vahenditest, mis annab võimaluse Music Estonial katta osa teenuse tasust.

Teenusega saab lähemalt tutvuda ning päringu esitada SIIN!

Seotud uudised