Uudised

Valminud on Eesti ja Soome väikeste kontsertpaikade uuring

Live Music Estonia ja LiveFINi eestvedamisel on viimase aasta jooksul käimas olnud Eesti ja Soome väikeste kontserdipaikade (kuni 400 mahutavusega) koostööprojekt, mille raames viidi läbi ka uuring, mis nüüd värskelt kättesaadav.

Uuringu raames kaardistati väikeste kontserdipaikade väljakutsed, võimalused ja vajadused nii Eestis kui Soomes. Uuringut juhtis professor Martin Cloonan Turu Ülikoolist, kes on samalaadse UK uuringu üks autoritest, Eesti poolse uuringu viisid läbi Marge Sassi ja Egge Kulbok-Lattik ning Soome poolse Maarit Kinnunen.

Tehtud uuringu tulemused on heaks sisendiks poliitikakujundajatele arvestamaks väikeste kontserdipaikade olulisusega muusika ökosüsteemis. Uuringule lisaks on projekti eesmärgiks suurendada Eesti ja Soome väikeste kontsertpaikade omavahelist suhtlust ja see läbi ka artistide esinemisvõimalusi.

Eestist osalevad projektis kultuuriklubi Tempel, Sveta baar, Genialistide klubi, ja džässiklubi Philly Joe’s. Soomest Bar Loose, G Livelab Helsinki, Torvi, 45 Special ja Maanalainen.

Projekti rahastab Loov Euroopa Music Moves Europe programm.

Tutvu uuringuga SmallMusicVenuesReport.