Sundmused

Seminar: “Praktilised nõuanded mitmekesises maailmas teadlikumalt navigeerimiseks”

Asukoht: Zoom

Seminar: “Praktilised nõuanded mitmekesises maailmas teadlikumalt navigeerimiseks”

Koolitaja: Nikolina Finska

PILETID: https://fienta.com/et/seminar-dei 

Aeg:
T 11. juuni 2024
Kl 11.00–13.00

Kuidas inglise keeles Eurovisiooni võitjast rääkida, kuidas oma kodulehte kujundada nii, et ATH-ga inimene sealt hetkega ei lahkuks, miks laval “daamid ja härrad” asemel ehk mõnda teist väljendit kasutada ja miks asju mitte “musta” nimekirja panna? Sellel 2-tunnisel seminaril räägime sellest, kuidas paremini läbi mõelda oma sõnu, avalikku kommunikatsiooni ning oma üldist töökultuuri, et mitte endalegi ehk tahtmatult kedagi riivates või väljajäetuna tundma pannes. 

Oleme ühiskonnana teinud mitmeid positiivseid samme edasi, eeldades aina enam õiglasemat kohtlemist ning austavamat suhtumist teineteisesse kõikides meie eripärades, olgu selleks sugu, nahavärv, neurodivergentsus, füüsiline erivajadus, sotsiaalne klass või perekonnaseis.

Ühes õiglaste ootustega teineteisele on ühe nö sanktsioonina ka tühistamiskultuur aktiivne ning vale sõnakasutus ning eneseväljendus on paljudele maksma läinud kogu nende karjääri või ettevõtte reputatsiooni. Võib vaielda, kas see on õiglane või mitte ning võib appelleerida teadmatusele, aga teisalt on muusikavaldkonna ja ka muude loomevaldkondade käsutuses võimsad platvormid, millel on lai publik, mistõttu peame ka võtma vastutuse, süvenema, end harima ning tegema kindlaks, et meie sõnad ja tegevus oleks meie enda väärtustega ka päriselt kooskõlas. 

Seminaril me ei räägi sellest, et erinevus rikastab – eeldame, et usute seda niigi. Pigem räägime sellest, kuidas teadmatusest mitte oma väärtustele ise vastu rääkida ning mida oma sõnakasutuses, visuaalses keeles, käitumises või töökultuuris rohkem jälgida, mida vältida või vajadusel muuta, et olla arvestavam teistega, et eksporditegevustes võõras keeleruumis vähem vigu teha ning oma loomingu või teenustega kõnetada laiemat osa ühiskonnast.

Sageli on teave DEI (Diversity, Equity and Inclusion) parimate tavade kohta suunatud suurtele ettevõtetele ja pole eriti praktiline. Me kõik teame, et see on oluline, kuid see võib tunduda üle jõu käivana ning tekib hirm teha vigu. Sellel seminaril keskendume praktilisemale lähenemisele, mis on kohandatud Euroopa ettevõtetele. Seminar annab lisaks teooriale praktilisi tööriistu, mida oma töös rakendada. Käsitletavad teemad:

  • Mis on DEI ja miks see on oluline?
  • Parimad suhtluspraktikad
  • Värbamine kuuluvuse toetamiseks ning kaasav töökultuur
  • Mida teha, kui teeme vea
  • Kuidas DEI mõtteviisi püsivalt oma organisatsiooni integreerida

Seminar sisaldab ka lühikest praktilist ülesannet ning osalejatel on võimalus küsida ja analüüsida enda ettevõtte praktikaid. Lisaks kasulikele näpunäidetele saate kaasa ka rea tööriistu, mis teid kaasava kultuuri juurutamisel edasi aitavad ning “kodutöö” neile, kes soovivad teemasse rohkem süveneda. Seminar toimub Zoomi platvormil.

Nikolina Finska on olnud juhtivatel ametikohtadel tehnoloogiavaldkonnas üle 20 aasta. Enne IT ja mängunduse maailma sisenemist töötas ta turunduses ja diplomaatias. Viimased 15 aastat on ta tegutsenud peamiselt tehnoloogia- ja mängutööstuses, tehes koostööd suurfirmadega nagu Nokia, Rovio ja Netflix. Ta on DEI (mitmekesisus, võrdsus ja kaasamine) eestkõneleja ja on esinenud enam kui 15 konverentsil. Nikolina räägib ka juhtimisest, mängutööstusest ja ettevõtlusest. Praegu juhib ta oma idufirmat Rainbow Unicorns ja konsulteerib firmasid Rebel Studio kaudu. Ta kirjutab teist raamatut mängutööstusest, mentordab idufirmade asutajaid ja on Europe in Synch algatuse liige.

Hind:

Esimesed 10 osalejat:
Tavaosaleja: 18 €
Music Estonia liige: 14 €

Ülejäänud:
Tavaosaleja: 25 €
Music Estonia liige: 20 €

PILETID: https://fienta.com/et/seminar-dei 

AMP ARENDUS programmi osalejatele on seminar tasuta.

Seminar toimub Zoomi vahendusel. Kõigil osalejatel palutakse koolitusel osalemisel ka digiallkirjastada registreerimisleht, et kinnitada oma osalust. Vastav info saadetakse osalejale meilile.

Seminari on kaasrahastanud Euroopa Liit ning see on osa Music Estonia projektist “Eesti muusikaettevõtete arendamine ja ekspordivõimekuse kasvatamine”