Uudised

Kandideeri Eurosonic Noorderslag esitlusfestival-konverentsi Eesti delegatsiooni kuni 7. detsembrini

18.–21.01.2023 toimub Groningenis ESNS (Eurosonic Noorderslag) esitlusfestival-konverents. Ootame Eesti muusikaettevõtteid kandideerima delegatsiooni 7. detsembrini. 

Music Estonial on esmakordselt võimalik Kultuuriministeeriumi vahenditest toetada kuni 4 Eesti muusikaettevõtte osalemist peagi eesseisval ESNS festivalil. Osalemine võimaldab laiendada Eesti muusikatööstuse kontaktvõrgustikku, võimendada ülesastuvate Eesti artistide nähtavust, osaleda olulistel kohtumistel ning panustada rahvusvaheliste koostööprojektide arendamisse. Eestist on esinema kinnitatud varasemast suurim arv artiste, kelleks on IVI, Duo Ruut, OOPUS ja Vera Vice. Kohapeal toimuvad Music Estonia poolt lisaks võrgustumisüritused rahvusvahelise muusikatööstusega. 

Keda ootame kandideerima?  

Muusikaettevõtteid, kel on juba käimasolevad eksporditegevused Euroopas või läbimõeldud plaan eksporditegevuste käimalükkamiseks. Igast ettevõttest ootame esindama ühte liiget. 

Kuidas kandideerida?    

Kandideerimiseks palume täita küsimustiku, milles on välja toodud Sinu ettevõtte plaanid, tulevad või planeeritud eksporditegevused ja huvi osalemiseks festivali delegatsioonis. 

Täida küsimustik SIIN.

Valiku teeb Music Estonia koos partnerorganisatsioonide esindajatega hiljemalt 15. detsembriks. Välja valitakse kuni neli ettevõtet. Komisjon hindab taotluse põhjalikkust, eesmärkide seadmise oskust ja ettevõtte strateegilist ekspordiplaani. 

Mida osaleja saab?

Flat-rate hinna alusel saab osaleja toetust 750 euro suuruses, millele ei lisandu käibemaksu ja mis katab: 

  • transporti suunal Tallinn-Groningen-Tallinn; 
  • majutust Groningenis kaheks ööks; 
  • muid kohapealseid või passiga seotud kulusid.  

Lisaks saab delegatsioonis osalev ettevõte: 

  • delegatsiooni eeltutvumisürituse Eestis; 
  • kohapealse kontaktürituse valitud Euroopa muusikatööstuse ettevõtetega.

Vastuvõtt ja kohapealsed lisaüritused on veel selgumas. Toetus makstakse välja peale festivali toimumist ettevõtte koostatud arve alusel ja toetussummale vastavate kuludokumentide põhjal.

NB! Väljavalitud ettevõtted ei saa lisaks küsida toetust EAÜ ja Music Estonia ekspordifondist. Teistele kandideerinud ettevõtetele on olemas võimalus ekspordifondist toetuse taotlemiseks ja piiratud arv sooduskoode passide soetamiseks. 

EAÜ ja Music Estonia ekspordifondist toetatakse kuni viite ettevõtet summas 400 eurot professionaali kohta. Toetuse vormi leiad siit

Millised on osaleja kulud? 

Osaleja enda kanda jääb festivali pass (Music Estonia soodushind 337,50 eurot / noorele profesionaalile alla 28. aastat 262,50 eurot, lisaks käibemaks), päevarahad ja kohapealsed kulud. 

Kandideerimine on avatud 7. detsembrini kell 23.59. Küsimuste korral kirjuta e-posti aadressil info@musicestonia.eu.

Delegatsiooni kontaktreisi korraldab Music Estonia, partneriteks on Tallinn Music Week ja Raadio 2. Projekti rahastab Kultuuriministeerium. 

Mis festivaliga on tegu? 

1986. aastast Groningenis Hollandis toimuv Eurosonic Noorderslag festival on Euroopa üks olulisemaid esitlusfestivale, mis esitleb unikaalselt Euroopa uusi talente erinevatest muusikastiilidest. Esitletakse ligi 350 artisti ja nelja päeva jooksul külastab festivali ligi 40 000 külastajat. Muusikaprofessionaale on kohal üle 4000, sh 400 rahvusvahelise festivali esindajat. Konverentsiosa avab üle 150 paneeldiskussiooni, intervjuu ja ettekandeid, mis toetavad muusikasektorile kõige aktuaalsemate teemade käsitlust. Artistid esinevad ligi 40 erinevas kontserdipaigas Groningeni südames ning viimasel päeval on fookuses Hollandi talendid. Igal aastal on tähelepanu keskmes lisaks üks Euroopa riik, milleks on seekord Hispaania.

ESNS on oma festivali eesmärkide toetamiseks loonud ESNS Exchange võrgustiku, mille ametlikeks partneriteks Eestist on Music Estonia, Tallinn Music Week (ametlik festivalipartner)  ja Raadio 2. Festivalil on tugev partnerlus EBU võrgustikuga, kus igal aastal soovitavad 30 raadiojaama üle Euroopa, nende hulgas ka Raadio 2, oma riikide parimaid talente. Samuti on Eurosonic Noorderslag üles ehitanud platvormi ESNS Radar, mis mõõdab festivalil ülesastunud artistide edukust erinevatel voogedastusplatvormidel ning kajastab nende ülesastumisi teistel ESNS Exchange võrgustikku kuuluvatel Euroopa festivalidel. Eurosonic on üks esimesi Euroopa suurfestivale, kes aastast 2023 katab artistide festivalil osalemise kulusid fikseeritud tasu alusel. Samuti on eraldi tähelepanu all noored kuni 28-aastased muusikaprofessionaalid, kellele festival pakub sel korral soodsamaid festivalil osalemise tingimusi.