Uudised

Ministeeriumi reisitoetuse saajad Reeperbahn 2023 festivalile. Viis ettevõtet saab lisaks taotleda reisitoetust EAÜ ja ME ekspordifondist

Hamburgis toimuv Reeperbahn festival on üks suurimaid muusikavaldkonna esitlusfestivale ja konverentse. Reeperbahn pakub mahukat delegaadibaasi, mis võimaldab korraldada kohtumisi oma ala parimate muusikatööstuse esindajatega üle maailma, võrgustumisüritusi ning mitmekülgset muusika- ja konverentsiprogrammi. 

 

Music Estonia on hea meel teatada, et seekordsed Kultuuriministeeriumi reisitoetuse saajad on: 

Eesti Raskemuusikaliit

uus raskemuusika esindusorganisatsioon, millega on juba seotud 20 klubi, üle 120 bändi ja üle 100 vabatahtliku.

Estonian Funk Embassy (Ehtertainment OÜ)

360 kraadi muusika agentuur/plaadifirma, mis on tegutsenud aastast 2016, selleks et ajendada funk ja soul muusikat ning mille eesmärk ja tegevus toimub globaalsel tasandil nii artistide bookimise kui ka muusika levitamisega.

Faar Music

muusikakirjastus, mille all tegutseb 11 andekat Eesti laulukirjutajat ja produtsenti. Ettevõte tegutseb aktiivselt, et leida enda inimestele uusi loomingulisi võimalusi välismaal ning lisaks toob ka ise välismaa muusikuid Eestisse meie autoritega koostööd tegema.

MYM.EE (Migrek OÜ)

esindab mitmeid jazzi ja/või klassikaga seotud artiste ja heliloojaid – Estonian Voices, Mingo Rajandi, Maarja Aarma MA, Susanna Aleksandra, Trio Maag & Isabel Bermejo, Ardo Ran Varres –, kutsub ellu ja hoiab elus mitmeid muusikaga seotud projekte. Lisaks on koostööpartneriks ka mitmetele teistele artistidele, täites PR agentuuri, plaadifirma või kirjastaja rolli.

Moonwalk

kümne aasta jooksul on olnud hooandjaks paljude artistide edukale muusikukarjäärile. Artistide agentuur ja managment, muusika produktsioon ja kirjastamine. Manageerib artiste nagu Stefan, Getter Jaani ja Black Velvet.

Royal Mystery

otsib ja vahendab lauljaid rahvusvahelistesse reklaamidesse (Euroopa ja USA). Eesti artistidest teeb koostööd Yasmyni ja Maris Pihlapiga (L’Oreal, Sanofi, Thayers, Maybelline, Thayers reklaamid). Sh on esitanud projektidesse ka teisi kodumaised artiste (sh Anett, Rahel, Andreas Poom). Tegeleb ka reklaamide helindamisega.

Tier Music

esindab järgnevaid Eesti edukaid ja andekaid artiste: NOËP, Sander Mölder, ALIKA, Mick Pedaja, Raul Ojamaa, Meelik, kel kõigil on ambitsioon ning siht olla rahvusvaheliselt tegevad.

Tier Music Publishing

rahuvusvahelistele turgudele suunatud tegevustega kirjastusfirma ning ühtlasi ka management firma Tier Music tütarettevõte. Esindab laulukirjutajaid ja produtsente nagu Raul Ojamaa, Jonas Kaarnamets, Frederik Küüts ja Sofia-Liis Liiv.

 

Avaldusi hindas EAÜ ja ME ekspordifondi komisjon, kuhu kuuluvad Jaan Jaago (EAÜ juhatuse liige), Thea Zaitsev (Music Estonia nõukogu liige), Ivo Lille (Kultuuriministeeriumi muusikanõunik), Mihkel Sirelpuu (ekspert) ja Ingrid Kohtla (ekspert). Komisjon vaatas läbi taotlused nii Kultuuriministeeriumi kui ka Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) / Music Estonia ekspordifondi toetuse saamiseks. Žürii töös osaleb vaatlejana EASi loomemajanduse nõunik Kadi Haljand. Žürii tööd koordineerib Music Estonia projektijuht Marili Randla.

Eelmise aasta tegevuste edukaks jätkamiseks korraldab Music Estonia taas Eesti delegatsioonile eelkohtumise ning viib läbi võrgustumisürituse Reeperbahnil koostöös Hamburgi Music muusikaettevõtete esindusorganisatsiooniga. 

Music Estonia tänab kõiki taotlejaid. Loodame, et meil on võimalik ka edasipidi meie muusikaettevõtteid konverentsidele minekuks toetada. EAÜ ja ME ekspordifond on endiselt avatud kuni viiele ettevõttele reisitoetuse saamiseks. Muusikavaldkonna professionaalidele on toetuse suurus maksimaalselt 500 eurot taotluse kohta Euroopas.

Music Estonia kaudu saab soovi korral soodsama konverentsipassi hinnaga 299 eurot (sisaldab käibemaksu ja muid teenustasusid) 489 euro asemel. Samuti saame saata väikse sooduskoodi delegaadihotellile Arcotel Onyx. Lisainfo saamiseks võtke ühendust e-posti aadressil sebastian@musicestonia.eu.