Uudised

Muusikalinn Tallinn ja Music Estonia alustavad koostööd muusikatööstuse võimestamiseks

UNESCO muusikalinn Tallinn ja muusikaettevõtluse arenduskeskus Music Estonia koostöös on avatud fond rahvusvahelise laulukirjutamise laagrite korraldamiseks.   

Muusikalinna Tallinna projektijuht Birgit Krullo sõnas, et muusikute ja muusika arenguks on vaja luua professionaalne tugisüsteem. “Eestist on rahvusvahelisele lavale jõudnud mitmeid suurepäraseid, unikaalse identiteedi ja põneva käekirjaga muusikuid,” ütles Krullo. „Tallinn panustab järgmistel aastatel tähelepanelikumalt plaadifirmadele, agentuuridele ja eesti mänedžmendile – muusikatööstuse poolele, kelle areng kindlustab meie muusika ja muusikute nähtavuse ja püsiva mõju homme ning ka edaspidi.”

Laagrite eesmärk on võimestada kohalikke arenevaid muusikakirjastusi, plaadifirmasid, stuudioid ja mänedžmente, et luua võimalusi rahvusvahelise koostöö tekkimiseks ja uue muusika loomeks. Taotlemise tingimused on välja töötanud Music Estonia, taotlusi hindab Music Estonia kokku kutsutud ekspertkomisjon, kes hindab projekti läbimõeldust ning potentsiaalset mõju kohalikule muusikavaldkonnale. Laulukirjutamise laagrite taotlemise tingimusi ja hindamiskriteeriume saab vaadata SIIN. Taotlusi saab esitada SIIN

 „Avame laulukirjutajate laagrite korraldamiseks mõeldud fondi, selleks, et kohalikud stuudiod, kirjastused ja artistid leiaksid uusi koostööpartnereid ja rahvusvahelisi väljundeid,” põhjendas Music Estonia direktor Ave Tölpt fondi loomise vajalikkust.

 Koostöö järgmises etapis luuakse programm Musical/Digital, mille eesmärk on arendada muusikaettevõtete ja digisektori koostööd ning panustada Tallinna rahvusvahelisse turundusse. Lisaks toetab pealinn muusikasektori ühiskondliku ja majandusliku mõju paremaks mõistmiseks sektori analüüsi ja sellega seotud uurimistöid. 

 „Valmistame ette nii muusikasündmuste külastatavuse uuringut kui ka alustasime muusikapoliitilise analüüsiga, mis aitab lahti mõtestada olemasoleva Tallinna muusikastrateegia alusel, kuidas meie muusikapoliitika linna ja riigitasandil toimib ning kuidas saaksime veelgi sihitumalt seda analüüsida ja oma valdkonda toetada,“ täpsustas Tölpt.

Muusikasektori rahvusvahelist võrgustumist toetab programm Connect&Exchange – muusikaettevõtjate delegatsioonide kontaktreisid teistesse UNESCO loovlinnadesse ning teiste loovlinnade delegatsioonide toomine Tallinna. Projekt on suunatud juba tegutsevatele ettevõtetele, kes soovivad oma tegevust rahvusvaheliselt laiendada. 

Kõiki programme koordineerib Music Estonia, kes esindab Tallinna muusikatööstust kõigis žanrites.