Uudised

Ootame ettevõtteid taotlema ekspordifondist toetust Eurosonic Noorderslag 2024 osalemiseks

Eurosonic Noorderslag (ESNS) on Euroopa üks olulisemaid esitlusfestivale, mis esitleb unikaalselt Euroopa uusi talente erinevatest muusikastiilidest. Kohal on Euroopa tähtsamad muusikatööstuse esindajad ja ligi 4000 olulist professionaali – festivalid, agentuurid, mänedžmendid, kontserdipaigad, meedia esindajad jne. Toimuvad ka rahvusvaheliste võrgustike kohtumised ning kohal on kõik Euroopa riigid, kes esindavad oma riigi artiste ja professionaale. Konverentsi osa avab üle 150 paneeldiskussiooni, intervjuu ja ettekande, mis toetavad muusikasektorile kõige aktuaalsemate teemade käsitlust. Artistid esinevad ligi 40 erinevas kontserdipaigas. Festival toimub 17.–20.01.2024 Groeningenis, Hollandis.

2024. aasta programmi on valitud esinema kaks Eesti artisti – Kitty Florentine ja Daniel Levi. Möödunud festivalil oli Eestist esinema kutsutud varasemast suurim arv artiste – IVI, Duo Ruut, OOPUS ja Vera Vice. Varasematel aastatel Eestit esindanud artistid nagu Tommy Cash, NOËP, Trad Attack!, Maarja Nuut, Ewert & The Two Dragons, Ingrid Lukas, Erki Pärnoja jpt.

Viiel ettevõttel on tuleva aasta festivalil osalemiseks võimalik saada toetust Music Estonia ja EAÜ ühisest ekspordifondist. Soovitame taotluse esitada esimesel võimalusel, sest hindamiskomisjon koguneb detsembri esimesel nädalal ning viie taotluse rahuldamisel enam fondist antud ürituseks raha ei eraldata. Toetuse summa muusikaprofessionaalile on maksimaalselt 500 eurot.

Music Estonial ei ole sel aastal ette nähtud lisarahastust ESNS delegatsiooni toetamiseks, kuid soovime korraldada Eestist liituvatele professionaalidele siiski meiepoolse eelürituse ning võimalusel ka kohapealse võrgustumisürituse ettevõtetele.

Info ekspordifondi kohta leiad SIIT.
Eurosonic Noorderslagi kohta leiad lisainfot SIIT.