Uudised

Projekti Eastern European Music Academy käigus valmis lugu Poola naiste toetuseks

Äsja lõppenud kolmekuulise muusikavaldkonna projekti Eastern European Music Academy käigus lõid kolm osalejat Poolast, Ungarist ja Eestist abordikeelu vastu võitlemiseks muusikapala “Don’t Play the Fool”, mida esitab Karo Glazer Poolast.

Eestist oli protsessi kaasatud manager Britt Randma, kes tegeleb artistidega Night Tapes, An-Marlen ja deLULU.

50 osalejat ühendav projekt Eastern European Music Academy hoogustas regiooni koostööd ja andis ülevaate, kuidas saaksid artistid teenida tulu ka olukorras, mil kontsertide andmine pole võimalik. Lisaks oli ettevõtmise eesmärk anda osalejatele võimalus luua koos muusikat. Projekti partner Eestis oli muusikaettevõtete esindusorganisatsioon Music Estonia.

“Lugu “Don’t Play the Fool” on Poola naiste hääl, mille ees on valitsus on oma kõrvad sulgenud. Kui ma laulusõnu kirjutasin, mõtlesin praegusele olukorrale Poolas,” kommenteeris Poolast pärit laulu vokalist, helilooja ja muusikaprodutsent Karo Glazer. “Teadsin, et pean kirjutama võimsad laulusõnad, et julgustada inimesi oma õiguste eest võitlema. Poola inimesed nimetavad seda olukorda sõjaks ja kahjuks pean ma nõustuma. See on sõda. Kuid ma olen uhke tänaval marssivate inimeste üle. Poola naised muudavad ajalugu siin ja praegu. Nad hakkavad võitlema ja võidavad. Seepärast on lugu “Don’t Play the Fool” üks olulisemaid laule, mille ma kirjutanud olen ja mis on pühendatud kõigile kangelastele,” avas Karo Glazer loo tagamaid.

“Ma leian, et artistina ja üleüldse aktiivse kodanikuna on oluline kaasa rääkida asjades, mis on meile olulised ning südamelähedased. Kui Karo need sõnad kirjutas, saime kõik kohe ühiselt aru, kust see tuli, mida see kõik tähendab ning moodustuski lõplik tervik ja valmis lugu “Don’t Play the Fool”. Kuigi me ei saa füüsiliselt olla nendega linnatänavatel, siis vaimupildis seisame käsikäes kõikide Poola naistega, kes võitlevad enda inimõiguste eest. Abordi illegaalseks tegemine ei kaota seda ära, vaid teeb selle lihtsalt ebaturvalisemaks,” täpsustab projekti manager Britt Randma.

Singel “Don’t Play the Fool”, mille autoriteks on Karo Glazer ja Zsüd, on alates 13. novembrist kuulatav kõikidel voogedastusplatvormidel. Vaata loo videot SIIT.

Eastern European Music Academy on esimene võrgustike loomise ja haridusprojekt, mille eesmärk oli ühendada kogu Ida-Euroopa piirkonda. Projekt hoogustas Ida-Euroopa regiooni koostööd ja andis ülevaate, kuidas saaksid artistid teenida tulu ka olukorras, mil kontsertide andmine pole võimalik. Lisaks lõi projekt kogukonna mõttekaaslastest, kes soovivad oma tegevusega laieneda Ida-Euroopasse.

Projekti Eastern European Music Academy 2020 korraldasid kaheksa organisatsiooni kaheksast riigist: Music Export Ukraine (Ukraina), MONOKEY (Leedu), Tak Brzmi Miasto (Poola), Budapest Showcase Hub (Ungari), Music Export Latvia (Läti), Mastering the Music Business (Rumeenia), Music Estonia (Eesti), Mediacube (Valgevene).

Projekti Eastern European Music Academy toetab Euroopa Liit programmist House of Europe.

Seotud uudised